Jelavićev gol nije spasio Rapid

Borna Rupnik • ponedjeljak, 26.07.2010.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić upisao se protiv Wiener Neustadta u strijelce, ali nije imao previše razloga za slavlje...

Nikica Jelavić nakon brojnih je nagađanja o promjeni sredine u novu sezonu ponovno ušao u dresu bečkog Rapida, no drugo kolo austrijskog prvenstva ponovno mu nije ponudilo pravi razlog za slavlje, iako je pronašao put do protivničke mreže.

Naime, Rapid je zahvaljujući domaćem porazu od Wiener Neustadta (1:2) u rubrici bodova ostao na nuli. Gosti su do pobjede došli na krilima pogodaka Aignera i Burgstallera u prvom dijelu utakmice.

Reprezentativni napadač Hrvatske uspio je u 73. minuti smanjiti rezultat, doduše iz zaleđa, ali Rapid unatoč boljoj igri nije smogao snage za poravnanje. Wiener Neustadt tako je privremeno izbio na sam vrh prvenstvenog poretka, s maksimalnih šest bodova iz prvih 180 prvenstvenih minuta.