Branimir Korać • nedjelja, 01.08.2010.

Schalke je pobjednik Liga Total Cupa koji je igran na Schalke Areni u Gelsenkirchenu. Na ovom velikom turniru sudjelovali su uz domaćina Schalke i Bayern, HSV i Köln, a u finalnom dvoboju domaćin je s 3:1 nadigrao aktualne prvake Njemačke, momčad Bayerna...

Nogometaši Schalkea razveselili su svoje navijače odličnim nastupom na Liga Total Cupu u Gelsenkirchenu gdje su uzeli naslov pobjednika. U finalu su igrali protiv minhenskog Bayerna i slavili 3:1, a junak Schalkea bio je veliki Španjolac Raul koji je s dva pogotka pokazao kako će biti veliko pojačanje za ovu momčad.

U polufinalnim dvobojima dan ranije Bayern je bio bolji od Kölna na jedanaesterce dok je Schalke svladao HSV s 2:1 te su tako određeni parovi završnice turnira koji se igrao 2×30 minuta.

Vezane vijesti

Tako je danas prvo na rasporedu bio susret za treće mjesto u kojem je HSV s lakoćom s 3:0 pobijedio Soldin Köln. Na vratima Kölna stajao je Miro Varvodić dok je svih 60 minuta odradio i Mato Jajalo u veznom redu. Mladen Petrić kod pobjednika nije nastupio.

HSV je poveo u 27. minuti preko Ruuda van Nistelrooija, na 2:0 je u 36. minuti povisio Gojko Kačar dok je konačnih 3:0 postavio u 55. minuti Heung Min Son.

Nakon susreta za treće mjesto uslijedio je finalni dvoboj u kojem su na travnjaku svih 60 minuta bila i trojica hrvatskih reprezentativaca. Danijel Pranjić i Ivica Olić branili su boje Bayerna dok je na drugoj strani stajao Ivan Rakitić.

Bavarci su odlično otvorili utakmicu i poveli već u šestoj minuti preko Mujića, međutim, nakon toga je uslijedilo razdoblje bolje igre Schalkea koji je to konkretizirao s tri pogotka.

Najveće pojačanje Schalkea u ovom prijelaznom roku, Raul Gonzalez, prvo je poravnao na 1:1 da bi Edu na samom kraju prvog poluvremena napravio i potpuni preokret. Konačnih 3:1 postavio je novim pogotkom Raul na početku drugog dijela. Posebno je lijep bio taj pogodak kojeg je Raul postigao krasnim lobom s ruba 16 metara.

U Gelsenkirchenu mogu biti zadovoljni, složena je vrlo dobra momčad koja će konkurirati za najviše pozicije.

• Obrisan korisnik04.08.2010. u 19:43
    Ma Bayern ce ih prestic uskoro. Ovo je utakmica zagrijavanja za njih. Vidite da nisu igrali sa prvom postavom.
  • aco07803.08.2010. u 22:21
    samo je jedan raul
    aco078
  • Obrisan korisnik02.08.2010. u 17:21
    ovaj drugi gol odnosno lob mu je specijalka,znao je na indentican nacin zabijatu u realu puno puta na taj nacin
  • allen02.08.2010. u 12:16