1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 01.08.2010, 20:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 6.000
Suci: Igor Pristovnik, Vukušić, Ambrinac (svi Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 01.08.2010.

Osijek i Hajduk zaključili su 2. kolo 1. HNL zanimljivim ogledom pred 6.000 gledatelja u Gradskom vrtu. Završilo je podjelom bodova s po dvije lopte u svakoj mreži...

Osijek i Hajduk često su u Gradskom vrtu igrali zanimljive utakmice s puno pogodaka i lijepih poteza. Slično se dogodilo i večeras, a s konačnih 2:2 na kraju mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, s obzirom na razvoj čitavog susreta.

Nakon početnog "ispipavanja snaga", Hajdukovi igrači počeli su sve više i sve češće kontrolirati loptu u sredini terena. No, baš u tim trenucima domaćini su poveli. U 14. minuti Srđan Vidaković, okružen trojicom Hajdukovaca, potegnuo je topovski s 25 metara, lopta je neuhvatljiva za Hajdukovog vratara i Osijek vodi 1:0.

Vezane vijesti

Četiri minute kasnije Vidaković se mogao proslaviti. Dobio je loptu u kaznenom prostoru i pucao, Subašić se vinuo zrakom, no lopta je otišla pored vratnice. Osječani su mogli potpuno nokautirati svoje goste u samo četiri minute.

Prvu veliku prigodu Hajduk je stvorio u 28. minuti. Ibričić je vrlo dobro pucao glavom s desetak metara, domaći vratar Kardum je nemoćan, no na gol-liniji loptu dočekuje stoper Gavrić i spašava svoju mrežu.

Ipak, u 36. minuti Hajduk je uspio izjednačiti. Senijad Ibričić je odličnom loptom iz slobodnog udarca pronašao usamljenog Juricu Buljata na drugoj vratnici, a ovaj s tri metra ubacuje loptu u mrežu i bilježi svoj prvenstveni prvijenac u Hajdukovom dresu u svom 101. nastupu u bijelom dresu.

Samo dvije minute Hajduk nije bio u rezultatskom minusu, a da se stvari opet vrate na stanje od prije 36. minute pobrinuo se još jednom lošom intervencijom Hajdukov i reprezentativni vratar Subašić. Loš je Hajdukova jedinica ispucala jednu loptu koja je došla ravno do Miličevića na 25 metara, ovaj ne oklijeva nego vraća loptu prema mreži pored istrčalog Subašića i opet dovodi Osijek u prednost.

Mogli su brzopotezno i Hajdukovci opet izjednačiti, no Brkljačin udarac s desetak metara još je jednom praktično iz mreže izvadio mladi domaći stoper Dino Gavrić.

U drugo poluvrijeme Hajdukov trener Poklepović ubacuje Tomasova i Vukušića, pa je splitska momčad čak 20 minuta igrala s dvojicom klasičnih napadača, što je za "bile" prilično nevjerojatno. Nije im pomoglo, Ahmad Sharbini i Vukušić nisu uspijevali opasnije ugroziti Karduma.

Ugrozio ga je Anas Sharbini u 66. minuti, postigavši i proslavivši pogodak s desetak metara, no sudac Pristovnik poništio je pogodak zbog prekršaja na Kardumu kojeg je, prema njegovom mišljenju, napravio netko od preostalih Hajdukovaca ispred njega.

Osječani su mogli potvrditi pobjedu preko Pelaića u 72. i Barišića u 83. minuti, no stalni napadački pokušaji Hajduka ipak su urodili plodom u 86. minuti. Strinića je u kaznenom prostoru srušio Šorša, a Senijad Ibričić s bijele točke spasio barem jedan bod Hajduku.

Tako su na kraju i jedni i drugi odložili iskupljenje za "tricu" iz Vinkovaca, odnosno Bukurešta prošlog tjedna i svoje navijače ostavili bez vrijednog trijumfa. Ipak, s obzirom na razvoj situacije na terenu, na kraju će s 2:2 vjerojatno svi biti prilično zadovoljni...

• Obrisan korisnik02.08.2010. u 21:01
    Šteta da smo primili 2 golove previše protiv Osijeka i Bukurešta zbog Subašića. A mislim da neće više griješit. I Pristovnik je kriv da nismo pobijedili! Ako Hajduk stvarno sprema žalbu, mogu to samo podržati.
  • Mihalj02.08.2010. u 12:23
    čini mi se da smo ko repka u problemima s golmanima
    Mihalj
  • Obrisan korisnik02.08.2010. u 12:12
    kažu za Butinu da je loš a Subašić na svakoj tekmi primi pacovski pogodak..
  • Obrisan korisnik02.08.2010. u 08:13
    Trenutno naš najbolji golman je Blažević iz Šibenika koji već dvi godine brani u odličnoj formi,mali Delač je talent koji treba dokazati,ja ne znam dal vi svi gledate kako tko brani ili samo čitate što novine pišu. Isto tako pred nekoliko godina kao reprezentativni golmani su bili/spominjali se... [više na forumu]