1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2010, 20:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica), Slaven Skender (Rijeka)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Bez golova, svakom po bod

Ivana Jurica • subota, 31.07.2010.

Četvrtoplasirana i trećeplasirana momčadi iz prošle sezone, Šibenik i Cibalia, na Šubićevcu su odigrali bez golova. Takvim ishodom puno zadovoljniji su gosti koji su opasno prijetili iz kontranapada, ali i od početka izležavanjima krali vrijeme. Oslabljeni domaćin, pod vodstvom Godinića i Slavice, igrao je bolje u drugom dijelu, ali do pogotka nisu uspjeli doći, pa nakon dva kola imaju samo jedan boda, ali pogodak još uvijek nisu postigli.

Dražen Gović
60'
23
Ante Vrcić
79'
19
Ivan Fuštar
81'
Ivan Baraban
17'
20
Tomislav Božić
20'
24
Dario Rugašević
89'
Stanko Mršić

Borbenu i žustru utakmicu odigrali su na Šubićevcu momčadi koje su se prije desetak dana oprostile od europskih natjecanja, ali momčadi koje su u različitim raspoloženjima dočekale ovaj susret. Šibenčani i dalje sa puno problema u sastavu, a dan prije utakmice pojavio se i novi. Gović je zbog povišene tjelesne temperature umjesto u početnoj postavi završio na klupi, a kao i u Koprivnici, Modri su zaigrali s trojicom u posljednjem redu. A Mršić se zbog ozljeda svojih igrača na samom startu utakmice našao u velikim problemima, jer do 20. minute već je morao obaviti dvije izmjene.

Na prvo uzbuđenje čekalo se do pete minute kad je Bačelić-Grgić poslao loptu za Jakoliša, ali i za njega je bila prebrza. Sve do sredini prvog poluvremena pravih, po gol opasnih situacija, nije bilo. Tad je Tomislav Jurić ostao sam u kaznenom prostoru domaćih, ali ubačaj s lijeve strane nije uspio smjestiti iza leđa Gorana Blaževića. Samo minutu kasnije Cerić je srušio Barabana u izglednoj situaciji za postizanje gola, a sudac Šimčić zadnjem je igraču Šibenika pokazao samo žuti karton. S takvom kaznom Cerić je mogao biti i više nego zadovoljan. Iz slobodnog udarca pucao je Lučić, ali Blažević i stativa, spasili su domaćine od rezultatskog zaostatka u tim trenucima.

U 32. minuti Šibenik prijeti iz daljine preko Radeljića, snažno, ali i neprecizno. Pred kraj poluvremena dvije obećavajuće situacije imali su i gosti: nakon kontre požrtvovni Husmani spasio je u posljednji trenutak, a dvije minute kasnije dalekometnim je šutom pokušao i Lučić, ali ni ovoga puta nije bilo preciznosti. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Šibenik je postigao gol: Bloudek je ubacio s lijeve strane, ispred Ivana Božića loptu je u mrežu skrenuo Parmaković, a pomoćni sudac Skender pokazao je da je riječ o zaleđu. Iako su Šibenčani prosvjedovali, nakon pregleda snimke na poluvremenu utvrđeno je da su suci bili u pravu, da je Bloudek ubacio iz nedozvoljene situacija.

Drugo poluvrijeme udarcem je otvorio Jurić. Nezgodna lopta, ali Blažević je na pravom mjestu. U 51. minuti najbolja prilika za domaćine do tada: Bačelić-Grgić je izveo slobodan udarac, u skoku je Cerić, lopta ide prema donjem lijevom kutu, ali Matković fenomenalnom obranom spašava siguran gol. Pet minuta kasnije Baraban je mogao i bolje pucati, ovako Blažević je bez većih problema pokupio tu loptu. Na drugoj strani, Gović asistira Jakolišu, ali umjesto na udarac mladi napadač Šibenika odlučuje se na asistenciju Medvidu koji iskosa puca snažno, ali preko gola.

U 70. minuti Matković je još jednom morao intervenirati. Alispahić je dao loptu za Jurčevića koji glavom puca iskosa s desne strane, ali vinkovački vratar uz poteškoće uspijeva loptu zaustaviti prije nego prijeđe gol crtu. I nešto kasnije još jedna odlična prilika za Modre: Mazalović je ispred Alispahića izbacio u korner kojeg izvodi Gović, lopta dolazi na glavu Radeljića koji puca, ali nije dobro zahvatio loptu, pucao je u pod, pa su gosti uspjeli otkloniti opasnost. 12 minuta prije kraja utakmice Baraban je bio u novoj odličnoj prilici: prevario je Cerića, ali ne i Blaževića na domaćem golu.

Do kraja utakmice Šibenik je imao još jednu odličnu priliku: Vrcić je prošao desnom stranom, odlično ubacio, a Fuštar, koji je u nastavku također ušao u igru, sa pet – šest metara nije uspio ugurati loptu u mrežu.

Vinkovčani tijekom cijele utakmice nisu prezali ni od izležavanja i krađe vremena u čemu su zaista pretjerali, ali očito se u prvoligašu s Bosuta vode parolom da cilj opravdava sredstva. Svoje prilike nisu iskoristi, kao ni domaćini koji će razloge morati tražiti u svojim redovima. Remi je, nakon svega, vjerojatno i najrealniji ishod.

• Obrisan korisnik01.08.2010. u 00:33
    Ma ovo su dvije skoro pa podjednake momčadi, za mene je ovakav rezultat bio očekivan. Dobro za jedne, dobro za druge.