Mandžukićev prvijenac za Wolfsburg

Ivor Krapac • subota, 07.08.2010.

Uoči prvog službenog nastupa u sezoni utakmicom njemačkog Kupa protiv niželigaša Preußen Münstera, Wolfsburg je generalnu probu imao protiv Evertona, a u pobjedi s 2:0 istaknuo se i Mario Mandžukić svojim prvim pogotkom po dolasku iz zagrebačkog Dinama...

Mariju Mandžukiću trebalo je vremena da se privikne na svoj novi klub i postigne prvi pogodak, a nakon nastupa u prijateljskim utakmicama u kojima je bio neefikasan, otvorilo mu se u Wolfsburgovoj generalnoj probi za novu sezonu.

Donedavni član Dinama bio je strijelac prvog pogotka na putu do Wolfsburgovih 2:0 protiv Evertona. Mandžukić je zabio u 18. minuti, a konačan rezultat postavljen je već u prvom poluvremenu. U 39. minuti je na dva pogotka prednosti povisio Alžirac Karim Ziani.

Mandžukićeva momčad mogla je i ranije do drugog gola. Edin Džeko je u 26. minuti pucao 11-erac kojeg je sam izborio, ali Evertonov vratar Tim Howard pročitao je i njegov pokušaj i naknadni udarac Misimovića.

Steve McClaren držao je Mandžukića u igri do deset minuta prije kraja, kada je hrvatskog reprezentativca zamijenio Dejagah.