Splitova "petarda" Orkanu

Nikola Vlahović • srijeda, 11.08.2010.

Igrači Splita odradili su prijateljsku utakmicu protiv Orkana u Dugom Ratu, a razlika u kvaliteti bila je prevelika te je Split slavio 5:2.

Trener Splita, Ivan Katalinić, svoju je momčad odveo na provjeru u Dugi Rat. Crveni su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Orkana, a Kataliniću je utakmica poslužila da dodatno uigra svoju momčad, ali i da isproba jednog igrača koji je došao na probu.

Naime, u Split je na probu došao vezni igrač Neretve iz Metkovića Mate Pehar te je dobio priliku u drugom poluvremenu. 22-godišnjak je ostavio vrlo dobar dojam te će stručni stožer Splita odluku o njegovom angažmanu donijeti kroz par dana.

Što se tiče same utakmice, Split je već u 16. minuti imao prednost od dva gola koja je postigao Parać. Ipak, Orkan se vratio u igru sredinom prvog poluvremena kada je mrežu prvoligaša zatresao Jukić. Da Split na odmor ode s dva gola prednosti pobrinuo se Deranja.

U drugom poluvremenu istaknuo se veznjak Pehar, koji je u 70. minuti asistirao Šimiću za novi pogodak Crvenih, a u listu strijelaca upisao se i Erceg. Poraz Orkana pred kraj utakmice ublažio je Mistrić.

Split: Zagorac, Danijel Rašić, Šimić, Budiša, Damir Rašić, Serdarušić, Lojić, Žužul, Erceg, Parać, Deranja. (Još su igrali: Galović, Ćapin, Frane Vitaić, Pehar, Qerimi).

Prijateljska utakmica: Split - Orkan 5:2