Južnoj Koreji repriza sa SP-a

Borna Rupnik • srijeda, 11.08.2010.

Reprezentativci Južne Koreje i Nigerije ponovno su se susreli u prijateljskoj utakmici, a azijski je predstavnik ovoga puta stigao do pobjede (2:1)...

Nakon što su 22. lipnja u Durbanu odigrali 2:2, Južna Koreja u prijateljskom je ogledu u srijedu svladala Nigeriju te tako ponovno zadovoljnija napustila teren poslije međusobnog susreta.

Na domaćem je terenu premijeru imao novi izbornik Kwang-Rae Cho, a slavlje su mu omogućili Bit-Garam Yoon u 17. te Hyo-Jin Choi u 44. minuti utakmice.

U međuvremenu je za Nigeriju pogodio Peter Odemwingie, no taj se pogodak pokazao nedovoljnim za izbjegavanje poraza. Afrikance je privremeno vodio Agustine Eguavoen jer tamošnji nogometni savez još nije dogovorio nastavak suradnje s Larsom Lagerbäckom.

Kina je remizirala s reprezentacijom Bahreina 1:1. Yu je bio precizan nakon samo deset minuta igre, no ubrzo je poravnao Abdullatif, postavivši konačan rezultat.