Vodeni sportovi

Roki posljednjeg dana posljednji

Maja Giljanović • nedjelja, 15.08.2010.

Hrvatski rekorder Nikša Roki je posljednjeg dana Europskog prvenstva u Budimpešti u kvalifikacijama utrke na 400 metara mješovito osvojio posljednje 24. mjesto.

Posljednji hrvatski reprezentativac u akciji na Europskom prvenstvu u Budimpešti Nikša Roki je u kvalifikacijama utrke na 400 mješovito osvojio 24. mjesto u konkurenciji 24. natjecatelja.

4x100 mješovito (m)

Hrvatski rekorder (4:21,60) obilato je spustio svoj najbolji ovogodišnji rezultat (4:46,89), ali 4:36,45 mu nije donijelo više od začelja više od 20 sekundi iza najboljeg u kvalifikacijama olimpijskog vicepobjednika, europskog rekordera i trostrukog europskog prvaka uzastopce Laszla Cseha (4:14,01).

Roki je za posljednjim finalistom Lucom Marinom na devetom mjestu (otpao je trećeplasirani Gergo Kis jer su bolja od 22-godišnjaka bila preostala dvojica Mađara, Cseh i Verraszto, a samo dvojica iz jedne države mogu izboriti prolaz dalje) zakasnio 18 sekundi (4:18,01).

Finale nije izborio ni bivši europski prvak u 25-metarskim bazenima Dinko Jukić, Vukovarac pod austrijskom zastavom je osvojio 18. mjesto (4:24,97).