Pehar donio pobjedu Splitu

Nikola Vlahović • srijeda, 18.08.2010.

Split je u četvrtom kolu domaćeg prvenstva deklasirao Slaven Belupo s visokih 3:0, a oni igrači koji nisu igrali odradili su prijateljsku utakmicu protiv Sloge.

Iskusni strateg Splita, Ivan Katalinić, sa svojom momčadi gostovao je u Mravincima, gdje je njegova momčad odmjerila snage sa Slogom. Priliku su dobili oni igrači koji nisu igrali od prve minuta u prvenstvenoj utakmici.

Split je sa 2:0 svladao niželigaša, a oba gola postigao je igrač koji se nalazi na probi - Mate Pehar. 22- godišnjaku iz Metkovića to je druga utakmica u dresu Crvenih, a već se prošli tjedan svojom igrom dopao stručnom stožeru Splita.

Prvoligaš je dugo lomio otpor Sloge, a do prednosti su došli u 77. minuti, kada je Pehar glavom matirao domaćeg vratara, nakon što je udarac iz kuta izveo Erceg.

Isti igrač je pobjedu Splita potvrdio u zadnjoj minuti utakmice, a opet je u akciji sudjelovao Erceg. Naime, Erceg je izveo slobodnjak, a na odbijenu loptu je natrčao Pehar i pogodio za 2:0.

U sklopu petog kola domaćeg prvenstva, Split će u subotu gostovati u Vinkovcima kod Cibalije.

SPLIT: Zagorac, Grizelj, Šimić, Budiša, Damir Rašić, Qerimi, Tešija, Erceg, Žužul, Deranja, Parać. (Još su igrali: Galović, Danijel Rašić, Pehar, Ćapin).