Međimurje 27:32 Nexe Našice
Nexe Našice

Odlični uvod u sezonu

Ivana Strahija • subota, 04.09.2010.

Iako krajnji rezultat susreta Međimurja i Nexea ne može domaćinima biti po volji jer su izgubili 27:32, sama je utakmica gledateljima ponudila sve ono uzbudljivo iz rukometa: brza dodavanja i kontranapade, krađu lopti, velike prednosti u golovima i preokrete... Sve u svemu, u Čakovcu smo vidjeli odlični uvod u rukometnu sezonu.

međimurje –nexe 27:32 (14:13)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 250
Suci: Barle, Vučić (Zagreb)

Međimurje: Čužić, Varga, Jeftić 3, Maretić 4, Zadravec 1, Malović, Paponja 7 (4/4), Šunjić 1, Herman 5, Ćavar 6 (1/1), Vurušić, Marčec, Rodik
Trener: Alan Belko
Obrane: Sladoljev 10, Marciuš - , Balent 2
Sedmerci: 5/5
Isključenja: 18 minuta

Vezane vijesti

Nexe: Buljubašić, Eter 2, F. Lelić 2 (0/1), Mrđenović 5, Barišić – Jaman 6 (4/4), Kasak 1, Kedžo, Markotić 3, Obad 2 (1/1), Kević 5, Tomašević 3, Blažević 1, Velić 2
Trener: Kasim Kamenica
Obrane: P. Lelić 5, Rajković -, Šunjić 16
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 12 minuta

Nakon 60 minuta odgledanih na parketu dvorane GOC-a u Čakovcu možemo se samo nadati da će što više susreta u sezoni koja je upravo počela biti baš takvih.

Gosti su stigli s jasnim znamenjem favorita, kao viceprvaci prošle sezone, ali je na terenu u prvo vrijeme dominirala domaća momčad. Uz par pogrešaka u napadu Nexea i presječena dodavanja u kojima su bili uspješni Međimurci, domaći odlaze na 5:1 u sedmoj minuti. Svoj su drugi gol utakmice gosti postigli tek tada, i to s linije sedam metara.

Iako je tada bio isključen Jeftić, to Međimurje ne smeta previše, pa jednu obranu Sladoljeva i dvije vratnice Nexea kasnije, Međimurje ima 10:3. Tada se međutim razbranio gostujući vratar Šunjić, koji veže tri obrane međimurskih šuteva na svoj gol, a domaći k tome ostaju bez Zadravca (20. minuta) i Paponje (22. minuta), pa se gosti do 24. minute uspijevaju u potpunosti vratiti u igru i izjednačiti na 11:11 (24.) Domaćini golovima Hermana i Paponje ipak uspijevaju poluvrijeme zaključiti u svoju korist (14:13).

I u drugo poluvrijeme Međimurje ulazi s dva isključena igrača, a koliko su lako suci Barle i Vučić dizali dva prsta govori i podatak da je u 32. minuti zbog nevine šale kratki odmor na klupi dobio Paponja. Međimurci opet dižu razliku na uvjerljivih 20:15, kad su seriju o pet golova napravili Paponja, Maretić, Ćavar i Herman.

Ponovno izjednačenje vidimo na 22:22 u 48. minuti, mrežu iza Sladoljeva bušili su Barišić-Jaman, Obad i Kević. Ubrzo potom gosti su konačno došli i u vodstvo (23:24), nakon čega su domaći rukometaši fizički pali i prepustili gostima igralište, koje su oni iskoristili za finalnih +5 (27:32),

Domaći trener Alan Belko je kazao: "Igra koju su pokazali moji dečki zbilja daje razloga za optimizam. Ako bude tako protiv Siska, bit će zanimljivo, pokušat ćemo tamo nadoknaditi ono što smo danas izgubili. Dogodilo se ono čega sam se bojao, nismo izdržali 60 minuta. Pred 10 dana priključila su nam se naime još tri igrača (Čužić, Maretić i Šunjić op.a.), koji još nisu u dovoljno dobroj formi. Nismo zabili zicere, Nexe je to znao iskoristiti i odmaknuti se na veću razliku. No, dizat ćemo se iz utakmice u utakmicu i ja sam zbilja oduševljen zalaganjem i igrom koju smo pokazali."

Gostujući stručnjak Kasim Kamenica novinarima je nakon susreta rekao: "Još nismo u maksimalnoj formi, tempiramo je za euro-natjecanje. K tome, tek smo se u ponedjeljak vratili iz Portugala, ali smo se dogovorili da nam je najvažnije za ovaj susret držati visoki tempo svih 60 minuta. Inače trenutno funkcioniramo malo slabije nego u prošlim pripremama, malo su se igrači opustili, ali do 3. kola i derbija protiv Siska u Našicama bit ćemo pravi."