"Petarda" Zagrebovog juniora u Čakovcu

Mihaela Bradovski, Borna Rupnik • utorak, 07.09.2010.

Nakon nepunog drugog kola juniorskog i kadetskog prvenstva Dinamovi su juniori ostali sami na vrhu svog poretka, no svjetla pozornice na sebe je skrenula mlada nada iz Kranjčevićeve...

Drugo kolo kadetskog prvenstva Hrvatske donijelo je nove pobjede Zagrebu, Cibaliji i Varaždinu. Pjesnici su pogocima Gomelta, Skupnjaka i Katanića u gostima svladali Međimurje 3:1 - za Čakovčane je pogodio Skolibar. Mladićima iz Vinkovaca za tri je boda u Šibeniku dovoljan bio pogodak Bajića, a Varaždinci su zahvaljujući Ivaneku i Boraku slavili su u Splitu. Jedini strijelac za domaće bio je Duvnjak.

Najuvjerljiviji su bili kadeti Croatije iz Sesveta koji su Zadrane nadjačali uz dva pogotka Kiša i jednim Mohača, dok je Dinamo pobijedio Rijeku 3:1. Za modre su precizni bili L. Leko, Ivančić i Kovačić, a za Riječane Škulić.

Bez pobjednika su završena dva susreta: Osijek i Hajduk nisu pronašli put do mreže, dok su Petković i Rajčić s jedne te Vaneti i Krešo s druge strane ispisali 2:2 na semaforu utakmice HAŠK-a i Lokomotive. Kadeti (kao ni juniori) iz Zaprešića još nisu odigrali niti jednu utakmicu.

1. HNL, kadeti, drugo kolo:
Zadar - Croatia Sesvete 0:3, Šibenik - Cibalia 0:1, Međimurje - Zagreb 1:3, Osijek - Hajduk 0:0, Dinamo - Rijeka 3:1, Split - Varaždin 1:2, HAŠK - Lokomotiva 2:2, Inter - Slaven Belupo (22. rujna).

16. Međimurje 0

Epitet igrača cijelog kola, a ne samo svoje utakmice, zaslužio je Zagrebov junior Anid Travančić, koji u utorak slavi svoj 17. rođendan. On je na utakmici u Čakovcu protiv Međimurja postigao svih pet pogodaka svoje momčadi, što je rijetko viđen uspjeh.

Dan iz snova Travančiću je počeo u šestoj minuti s bijele točke, a još je tri pogotka postigao u razdoblju između 12. i 23. minute. Završnih 5:0 postavio je sredinom drugog poluvremena, a zanimljivo je i to da su mu ovo prvi pogoci nakon pet kadetskih i četiri juniorske utakmice u dresu Zagreba.

Na vrh juniorskog poretka zasjeo je zagrebački Dinamo, jedini s maksimalnim učinkom. Ovoga su puta dobili Rijeku 3:0, golovima Gorupeca, Mihaljevića i Jurjevića. Hajduk je identičnim rezultatom poražen u Osijeku, nakon golova Vrdoljaka, Tomaševića i Peroševića.

Tri su momčadi ubilježile pobjede 2:0. Šibenik je bio bolji od Cibalije (Ćaleta i Lekaj), Split od Varaždina (Maretić i Božina) te Zadar od Croatije iz Sesveta (Begonja i Šišak). Lokomotiva je slavila kod HAŠK-a 3:1 uz pogotke Pejića, Brkića i Tomšića, a strijelac za domaćine bio je Vukadin.