1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2010, 16:30 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 100
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Križarić (Čakovec), Premužaj (Varaždin)

Borna Rupnik • petak, 10.09.2010.

U prvom susretu sedmog kola Prve hrvatske nogometne lige Lokomotiva je svladala Zadar 3:2, nakon što su gosti prekasno počeli pronalaziti put do mreže domaćina...

Marko Gospić
60'

Dalibor Zebić

Nakon rezultatske, crvenim kartonima protkane katastrofe u Zaprešiću (0:5) u prošlom kolu hrvatskog prvenstva, Lokomotiva se na maksimirskom stadionu protiv Zadra vratila pozitivnijim navikama.

U sastavu Roya Ferenčine mjesta je bilo i za Iliju Sivonjića, a nakon odslužene se kazne vratio Nino Bule, što se u skladu s najavom pokazalo velikim plusom za Lokomotivu.

Naime, upravo je Bule učinio ono što neprecizni gosti iz Zadra nisu mogli. Načeo im je mrežu u 34. minuti pa je Lokomotiva na kraju poluvremena u svlačionicu otišla osokoljena željenim vodstvom, dok je Dalibor Zebić tada morao početi smišljati kako do izjednačenja.

No, Lokosi su utakmicu u svoju korist riješili unutar samo nekoliko minuta, sredinom drugog dijela. Na 2:0 povisio je opet Bule i tako se izdvojio na čelu ljestvice strijelaca svog kluba, dok je treći pogodak za Zagrepčane postigao Marko Šimić, mladi reprezentativac koji je prošlu sezonu zbog ozljede uglavnom pratio daleko od terena.

Tek je tada krenulo Zadranima: desetak minuta prije kraja sudac je pokazao na bijelu točku, a još jedan mladi reprezentativac, Ivan Santini, trese mrežu za 3:1.

Simpatizeri Lokomotive zadrhtali su samo četiri minute poslije, kada je Antonio Mršić bio precizan za 3:2 i dodatno podgrijao gostujuću vjeru u poravnanje. Međutim, rezultat se više nije mijenjao i Ferenčinini nogometaši mogli su proslaviti osvajanje novih bodova koji ih privremeno šalju na šesto mjesto prvenstvenog poretka.

Zadar je upisao četvrti prvenstveni poraz te nakon sedam odigranih kola ima sedam bodova, a pozitivan rezultat Karlovca protiv Hrvatskog dragovoljca gurnut će Zebićeve igrače u zonu ispadanja.