1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2010, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Grgec (Bistra)

Mihaela Bradovski • petak, 10.09.2010.

Nogometaši Splita pogocima Predraga Šimića i Vitaića odnijeli su sva tri boda iz Ulice Pjesnika. Iako je u najavi susreta Ivo Šušak izjavio kako od svojih izabranika očekuje pobjedu, malo je od njih mogao vidjeti u 90 minuta sedmog kola...

Xhevahir Sukaj
59'
10
Ivan Parlov
74'
7
Josip Jurendić
81'
Romano Obilinović
57'
7
Juraj Grizelj
74'
22
Shpat Qerimi
84'
Ivan Katalinić

Kao po tradiciji, gledajući posljednje tri domaće utakmice, sve što su Pjesnici okupljenim gledateljima željeli pokazati stalo je u početnih 15 minuta. Otvorili su "bijeli" susret prilikama Abdurahimija, Šovšića i Krstanovića, čiji je pokušaj iz slobodnog udaraca bio najopasniji po vratara Vukovića. Nakon što su gosti iz Splita zapucali zicer u 18. minuti preko Golubovića, igra Zagreba iz minute u minutu bila je sve slabija.

Splitovci su nakon uvodnih minuta preuzeli dominaciju u sredini koja se na kraju pokazala ključnom za nastavak utakmice, kao i sami rezultat. Posljednja linija "bijelih" gostima je, točnije Goluboviću, stvorila priliku u 26. minuti, a tri minute kasnije opasnost u kaznenom prostoru čisti Pavlović. Zagreb je pokušao preko Jamesa nakon duplog pasa s Medićem no neprecizno.

Najbolja prilika prvoga dijela propuštena je u 45. minuti u režiji Serdarušića, Golubovića i Ante Vitaića. Lopta je otišla malo pored gola, a gosti su u tri jednostavna i brza dodavanja pokazali Pjesnicima kako se bez muke dolazi do protivničkih vrata.

Jednostavnosti, ali i "krvi" nedostajalo je zagrebašima i u nastavku, sveprisutni Golubović novu je prijetnju, s ruba 16 metara, upisao u 50. minuti. Zagreb je minutu kasnije imao priliku doći do vodstva, no Abdurahimi na dodavanje Ivankovića sa svega nekoliko metara puca preko vrata.

Svoju bolju igru Splitovci su kapitalizirali u 55. minuti. Radanić je iz igre izbacio Jugovića, centrirao na glavu Predraga Šimića kojem nije teško poentirati u mrežu Višića. Svoju najbolju priliku domaći je sastav propustio preko Krstanovića, no njegov je udarac glavom iz blizine odličnom reakcijom obranio Vuković.

U 70. minuti "crveni" stižu do drugog pogotka, Vitaić na najbolji mogući način koristi Jamesovo netočno čišćenje glavom i postiže pogodak kojem su morali zapljeskati i navijači Zagreba. Unatoč promjenama Pjesnici nisu stigli do konkretnije prilike iz koje bi postigli makar utješni pogodak, a da je malo toga štimalo u domaćoj momčadi okarakterizirala je situacija iz 81. minute kada je Jefthon umalo matirao vlastita vratara.

Gostujući je sastav tako nakon isteka 90 minute mogao započeti sa slavljem, više od sat vremena igrali su inteligentno i čvrsto, posebno u središnjici, dok Šušku predstoji težak tjedan uoči Dinama.

• Obrisan korisnik11.09.2010. u 08:15
    Da,ali Split ima utakmicu više od Dinama.Jedino ako Dinamo danas izgubi,onda se penje na 3.
  • Obrisan korisnik11.09.2010. u 03:50
    e jbg, ne valja ovo...ja komentiran jedan clanak, a sad je ovo drugi...pa ispadan glup ode...:DDD uglavnom, Split je na trecen mistu ne cetvrton...:))
  • Obrisan korisnik10.09.2010. u 23:59