Premiership, 4. kolo, 11.09.2010, 13:45 h
Everton 3:3 Manchester United
Manchester United

Nevjerojatan povratak Evertona

Marin Vuković • subota, 11.09.2010.

Na gotovo identičan način kao u susretu s Fulhamom nogometaši Manchester Uniteda ispustili su bodove na gostovanju u Liverpoolu. Premda su u sudačkoj nadoknadi imali prednost od 3:1, u samo dvije minute primili su dva pogotka i kući otišli sa samo jednim bodom.

Everton i Manchester United još su jednom na Goodison Parku odigrali fantastičnu utakmicu, o čemu najbolje svjedoči konačan rezultat od 3:3. Domaći su se nogometaši vratili iz ponora i već izgubljenu utakmicu u sudačkoj nadoknadi uspjeli pretvoriti u vrijedan bod.

Na prvi pogodak čekalo se sve do 39. minute, kada je Everton povukao brzu kontru i iskoristio grubu pogrešku Patricea Evre. Prvi pokušaj Mikela Artete obranio je Edwin van der Sar, no lopta je došla do Stevena Pienaara, koji pogađa za 1:0.

Wayne Rooney

Mnogi su se uoči utakmice pitali hoće li Wayne Rooney započeti susret na njemu uvijek neugodnom Goodison Parku, posebno u svjetlu skandala kojeg engleski tabloidi već danima vrte po naslovnicama.

Alex Ferguson odlučio je svog napadača u potpunosti izostaviti iz momčadi. Na pitanje zbog čega je to učinio, Ferguson je kazao kako Rooney na Goodison Parku tradicionalno trpi ogromnu količinu uvreda te ga je ovom prilikom htio poštedjeti takvog prijema.

Vodstvo domaćih trajalo je tek tri minute, odličnu je loptu s desne strane uputio Nani i pronašao Darrena Fletchera, kojemu sa samo tri metra udaljenosti nije bio problem proslijediti loptu u mrežu.

United je odlično otvorio drugo poluvrijeme, već u 48. minuti domaći loše čiste loptu nakon kornera, Nani je ponovno asistent, a egzekutor glavom iz neposredne blizine srbijanski stoper Nemanja Vidić.

Vodstvo je gostima dalo priliku da se povuku i efikasnim kontranapadima pokušaju riješiti utakmicu. Činilo se kako im je upravo to i pošlo za rukom, kada je Paul Scholes sjajnom asistencijom našao Dimitra Berbatova, a ovaj pogodio za 1:3.

Prednost Crvenih vragova izgledala je nedostižnom sve do sudačke nadoknade, kada je Everton na nevjerojatan način došao do boda. Prvo je glavom gostujuću mrežu rasparao Tim Cahill, a već u sljedećem napadu lopta dolazi do zaboravljenog Artete koji iz srca šesnaesterca postavlja konačnih 3:3.

Imao je Everton u sljedećem napadu i priliku za pobjedu, povukli su brz kontranapad tijekom kojeg je glavni sudac odsvirao kraj i čitavu klupu Evertona s menadžerom Davidom Moyesom natjerao na bijesnu reakciju.

Evertonu će bod dati bitno samopouzdanje nakon ne pretjerano dobrog starta sezone, dok je United na dva gostovanja na gotovo isti način prosuo već četiri boda.

• aristotel12.09.2010. u 15:02
    jest, zato su osvojili LP i odmah sljedeće godine igrali finale..
    aristotel
  • Obrisan korisnik12.09.2010. u 11:15
    man u bi bio prosjecna ekipa da nije engleskih sudija..
  • Obrisan korisnik11.09.2010. u 18:44
    everton kao da ima njemački mentalitet,ne predaju se nikad (tako je bilo i prošle sezone kod chelsea 3:3 )
  • Obrisan korisnik11.09.2010. u 16:30
    Nedopustivo opuštanje i amaterizam. Dva gola u sudačkoj nadoknadi iz ubačaja poslana reda radi ne smije dobiti nitko a kamoli klub koji takve stvari rješava automatski. Ne znam što bi rekao. Nani i Berbatov koji su odigrali odlične utakmice se zajebavaju sa završnicom jer računaju da je 3-1 dosta... [više na forumu]
  • The_Killer_000711.09.2010. u 16:13