Kalinić i Modrić za bod Spursa i Roversa

Marin Vuković • subota, 11.09.2010.

Dvojica su se hrvatskih reprezentativaca upisali u strijelce u četvrtom kolu engleske Premier lige. Nikola Kalinić na Eastlandsu i Luka Modrić na Hawthornsu bili su jedini strijelci za svoje momčadi koje su se na kraju ipak morale zadovoljiti bodom. Chelsea je posve očekivano napunio mrežu West Hama i zadržao stopostotan učinak, a još uvjerljiviji bio je Arsenal u susretu s Boltonom.

Zahvaljujući hrvatskom reprezentativcu Nikoli Kaliniću nogometaši Blackburna s Eastlandsa se vraćaju s osvojenim bodom, s favoriziranim Manchester Cityjem odigrali su 1:1 i zadali još jedan udarac skupoj momčadi Roberta Mancinija. Roversi su do vodstva došli u 25. minuti utakmice, kada je Kalinić "nanjušio" pogrešku domaće obrane. Baš kao u prvom kolu, kada je Blackburnu donio pobjedu nad Evertonom, naš se napadač našao na pravom mjestu kako bi iskoristio nesporazum Kolo Tourea i Joea Harta. Uzeo je poklonjenu mu loptu i proslijedio je u posve praznu mrežu.

Premda je do kraja prvog dijela ipak sačuvala svoju mrežu netaknutom, u 55. minuti gostujuća je obrana ipak kapitulirala. Gotovo sve je napravio Patrick Vieira, doveo loptu do šesnaesterca Roversa, predao je Carlosu Tevezu, a ovaj je vratio u sredinu gdje bivšem kapetanu Arsenala nije bilo teško poentirati za 1:1. Kalinić je u završnici propustio još jednu odličnu priliku, a obrana Roversa uspjela se othrvati žestokoj ofenzivi domaćina i sačuvati jedan bod.

Do jednoga je boda došao i Tottenham na Hawhthornsu, i to također zahvaljujući hrvatskom reprezentativcu. Gotovo u isto vrijeme kada je pogodak postigao Kalinić, Luka Modrić je natrčao na jednu ničiju loptu u šesnaestercu West Bromwich Albiona i zakucao je iza leđa Scotta Carsona. Nažalost, Modrić se nekoliko minuta kasnije teže ozlijedio i napustio travnjak, a umjesto njega ušao je Niko Kranjčar. Luka je kraj utakmie dočekao na štakama, a možemo se samo nadati da je ozljeda lakše prirode.

Izlaskom Modrića pao je i tempo Spursa, koji su četiri minute prije odmora primili pogodak. Carlo Cudicini je uspio zaustaviti prvu prijetnju, no na odbijenu loptu nije stigao reagirati, a glavom je iz neposredne blizine za domaće pogodio Chris Brunt. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, premda je Cudicini u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao svoja vrata.

Još jednu očekivanu i uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Chelseaja i zadržali stopostotan učinak u prva četiri kola nove sezone. West Ham se nije pokazao ozbiljnim protivnikom i već nakon dvije minute Michael Essien je pogodio za vodstvo gostiju iz Londona. Kad je u 18. minuti Salomon Kalou pomalo čudnim pogotkom povisio na 2:0, Carlo Ancelotti mogao je već planirati sljedeću utakmicu. Sedam minuta prije kraja Essien je povisio na 3:0, a Scott Parker dvije minute kasnije postigao utješni pogodak Čekićara.

Zahvaljujući vrlo dobroj igri u drugom poluvremenu Arsenal je s visokih 4:1 svladao Bolton i zadržao korak s prvoplasiranim Chelseajem. Pogotkom Laurenta Koscielnyja u 24. minuti Topnici su došli do vodstva, ali ga i ispustili samo minutu prije kraja prvog dijela kada je za Bolton pogodio Johan Elmander.

Puno bolju igru domaći su pružili u nastavku, pa je u 58. minuti Marouane Chamakh donio novo vodstvo Topnicima, a samo pet minuta kasnije zbog prekršaja izravni je crveni karton dobio Gary Cahill. Bio je to kraj ambicija Boltona, koji je do kraja utakmice primio još dva gola. Alexander Song i Carlos Vela dokrajčili su goste, za koje ni minutu nije zaigrao naš Ivan Klasnić.

Da neće biti topovska hrana u Premier ligi, Blackpool je dokazao drugom pobjedom na gostovanju. Ovaj put s 2:0 svladali su bivše kolege iz Championshipa, momčad Newcastlea i izbili na sjajno četvrto mjesto Premiershipa. Do vodstva su došli neposredno prije odlaska na odmor, s bijele točke bio je precizan Charlie Adam, a konačnih 2:0 postavio je DJ Campbell u posljednjoj minuti utakmice.

Wigan je umalo prosuo sve dobro što je napravio pobjedom na White Hart Laneu u prošlom kolu, no na kraju su u ogledu sa Sunderlandom ipak uspjeli spasiti bod. Za goste je svoj prvijenac u Premiershipu u 66. minuti postigao ganski reprezentativac Asamoah Gyan, doveden u Sunderland za rekordnih 13 milijuna funti, a na 1:1 tri minute prije kraja izjednačio je Antolin Alcaraz. Valja spomenuti da su gosti od 22. minute igrali s desetoricom, svoj drugi crveni karton u samo četiri kola dobio je Lee Cattermole.

Fulham je u posljednjim trenucima došao do tri boda i pobjede nad Wolverhamptonom. Premda su gosti od desete minute vodili golom Van Dammea, dva pogotka Mousse Dembelea u 49. i 91. minuti donijeli su im trijumf i visoko šesto mjesto na ljestvici.

• Obrisan korisnik15.09.2010. u 03:21
    Pretrpio je prekršaj za kaznenu prijavu,a sudac je svirao "kontra faul" ps iman 4 4-4-2 postova haha
  • Obrisan korisnik15.09.2010. u 02:48
    Kale ima predispozicije i talenat za napravit velike stvari samo mu triba samopouzdanja i ovakav gol ce mu dobro doci.
  • dajmituprijavuvecjednom13.09.2010. u 20:28
    dobro, malo pretjerujete. zabio je dva gola u praznu mrežu, prvo je golmanu ispala lopta, sad se golman i branić sudarili međusobno. dobar je igrač, ali polako. prvo neka izbaci španjolce s mladom, onda ćemo dalje ;)
    dajmituprijavuvecjednom
  • Obrisan korisnik13.09.2010. u 16:55
    kale realno trenutno mora biti ispred svih naših "njemaca" napadača čisto jer igra i zabija u jačoj ligi, a sve to za prosječan klub, isto tako i ispred Jelavića. Strašan je u duelima s bilo kojim engleskim stoperima, napredovao je slično kao i Kranjčar nakon prve godine u Premiershipu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.09.2010. u 12:18
    A takvo nam je stanje u savezu, njima je lakše dati reprezentaciju nekom našem nek se uči, pa ako sto napravi, napravi; nisu ludi da daju lovu za nekog dokazanog strucnjaka. Ali nije to samo stvar u nogometu, tako je , vise-manje, u svim savezima. I jos kad pogledamo koliko ulazemo u sport... [više na forumu]