Wolfsburg i Stuttgart ostali na nuli

Borna Rupnik • subota, 11.09.2010.

HSV i Hannover propustili su sačuvati maksimalni učinak u Bundesligi, dok će ugledno društvo s dna ljestvice tamo i ostati, barem do sljedećeg kola...

Kao ni Schalke u petak, ni Wolfsburg u subotu nije uspio u svojoj nakani osvajanja prvih prvenstvenih bodova. U Dortmundu su pali praktično bez ispaljenog metka i mogu biti zadovoljni sa samo dva pogotka u svojoj mreži.

Prvi se u strijelce, u 50. minuti, upisao Nuri Sahin, a posao je sredinom drugog poluvremena zaključio novopridošli Japanac Shinji Kagawa, koji je okončao lijepu akciju Borussije. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, sada već po običaju, startao je u udarnoj jedanaestorici Wolfsburga, i - također već po običaju - u nastavku susreta zamijenio ga je Brazilac Grafite.

Treći poraz u tri utakmice iznenađujuće je doživio i Stuttgart. Ovoga puta za njih je bio koban Freiburg, premda je Pavel Pogrebnjak bio precizan u 27. minuti dvoboja. No, u nastavku se domaćinu isplatio pritisak: preokret su režirali Papiss Demba Cisse i Julian Schuster. Mensur Mujdža igrao je svih 90 minuta, isto toliko Ivica Banović prosjedio je na klupi, a Zvonko Pamić nije bio u konkurenciji za sastav Freiburga.

Jedina momčad koja se danas uspjela pomaknuti s nule bio je frankfurtski Eintracht, a u Mönchengladbachu su to učinili na impresivan način. Theofanis Gekas, koji se u Zagrebu oprostio od reprezentacije Grčke, zabio je dva gola, a po jedan su dodali Benjamin Köhler i Patrick Ochs za zasluženih 4:0 protiv blijede Borussije.

Iako je Nürnberg u Hamburgu imao dvije odlične prilike za vodstvo, prvi su se u 61. minuti obradovali domaći navijači. Ze Roberto je izveo korner, Joris Mathijsen spretno iz blizine poslao loptu u mrežu. Međutim, bod je gostima osigurao Horacio Javier Pinola s bijele točke, desetak minuta prije kraja, nakon pada Juliana Schiebera u šesnaestercu. Mladen Petrić, u skladu s najavama trenera Armina Veha, propustio je ovaj susret.

Remi su vidjeli i gledatelji u Hannoveru, uz četiri pogotka i isključenje. Domaćini su poveli u 20. minuti preko Didiera Ya Konana, ali su u 36. minuti nakon drugog žutog kartona Emanuela Pogatetza ostali s igračem manje. Ipak, njihovu je prednost udvostručio Mohammed Abdellaoue početkom nastavka. Jupp Heynckes potom je pogodio uvođenjem mladog Švicarca Erena Derdiyoka, koji je nakon dvije minute na terenu smanjio rezultat, a u 90. minuti Patrick Helmes iz slobodnog udaraca postavlja konačnih 2:2. Domagoj Vida nije bio ni na klupi.