Bundesliga, 3. kolo, 10.09.2010, 20:30 h
Hoffenheim 2:0 Schalke 04
Schalke 04

Hoffenheimu vrh, Schalkeu dno

Borna Rupnik • subota, 11.09.2010.

Prva utakmica trećeg kola njemačkog prvenstva donijela je nastavak niza i Hoffenheimu i Schalkeu. Jedni imaju tri pobjede, drugi tri poraza...

Nogometaši Hoffenheima, za koje je Josip Šimunić odigrao svih 90 minuta, zadržali su maksimalan učinak u novom izdanju Bundeslige i nakon ogleda s gostima iz Gelsenkirchena.

Domaćini su poveli u 37. minuti, a novi pogodak glavom postigao je Ganac Isaac Vorsah i tako obradovao većinu prisutnih navijača.

U drugom je poluvremenu najbolju priliku za Schalke imao novopridošli Klaas-Jan Huntelaar, no Hoffenheimov vratar Tom Starke i okvir gola spriječili su izjednačenje, a potvrda pobjede stigla je u sudačkoj nadoknadi.

Sejad Salihović vrlo je precizno izveo je slobodni udarac, a lopta je na kraju od Manuela Neuera odsjela u mreži za konačnih 2:0. Priliku je u novom dresu dobio i Jose Manuel Jurado, koji je u 79. minuti zamijenio našeg Ivana Rakitića.

Ekipa Felixa Magatha tako je ostala bez ijednog osvojenog boda nakon 270 minuta bundesligaškog nogometa. Boris Vukčević na teren je izašao u 68. minuti umjesto Peniela Mlape.

• snoopy11.09.2010. u 11:01
    ma složit će felix njih, i sa wolsburgom mu nije išlo na početku sezone pa kad su se uigrali osvojili su prvenstovo.. a mislim da bi ovog vukčevića trebalo pozvati u reprezentaciju do 21, velik potencijal, posebno je mogao sada kad je falilo veznjaka
    snoopy
  • Obrisan korisnik11.09.2010. u 10:45
    lose je poslozena ekipa schalkea ove godine, westermana nisu nadoknadili kako treba, znalo se da raul nije ni slican napadac ko kurany na kojem se temelji igra schalkea, 2 zadnjeg veznog igra jones za kojeg je ocito da nekon pauze vise nijekakav je nekad bio