Bundesliga, 3. kolo, 11.09.2010, 18:30 h
Bayern 0:0 Werder Bremen
Werder Bremen

Uzbudljivih 0:0 na Allianz Areni

Borna Rupnik • subota, 11.09.2010.

Nogometaši Bayerna i Werdera odigrali su u trećem kolu njemačkog prvenstva 0:0, no zanimljivosti na Allianz Areni nije nedostajalo, tek poneki pogodak...

Nakon što su u prva dva kola ostvarili po jednu pobjedu i poraz, Bayern i Werder u međusobnom su okršaju zabilježili i prvi ovosezonski neriješeni rezultat u Bundesligi.

Gosti iz Bremena na Allianz Arenu istrčali su s novopridošlim igračima u sastavu, Brazilcem Wesleyem i Francuzom Mickaelom Silvestreom, dok je Louis van Gaal od prve minute povjerenje ukazao našem Ivici Oliću. Danijel Pranjić cijelu je utakmicu odgledao s klupe.

Iako se nijedna mreža nije zatresla tijekom svih 90 minuta, obje su momčadi prikazale dobar nogomet, pogotovo u nastavku, pri čemu je Bayern dulje pokušavao graditi akcije, dok se Werder uglavnom orijentirao na brzu transformaciju i hitre pokušaje.

Bayernov okvir gola tresao se već u samom uvodu, a kako Bavarci nisu uspjeli slomiti gostujući otpor u prvom dijelu, Van Gaal je na poluvremenu u igru ubacio i Tonija Kroosa, koji se sam našao u tri vrlo izgledne prilike. S druge strane prijetili su Marko Arnautović, Marko Marin i Tim Borowski, a svoju je šansu imao i Mario Gomez, koji je u 78. minuti ušao umjesto Olića.

Pobjedu je Werderu u samoj završnici mogao donijeti i Hugo Almeida da je glavom bolje zahvatio loptu, a bez učinka su ostala i dva Bayernova udarca iz kuta u posljednjim sekundama.