Ostali sportovi

Marković i Možnik u finalu u Gentu

Maja Giljanović • nedjelja, 12.09.2010.

U Belgiji je nakon ljetne stanke krenuo drugi dio gimnastičke sezone, u kvalifikacijama Svjetskog kupa u Gentu nastupila su četiri hrvatska reprezentativca, a finale su izborili Tomislav Marković i Marijo Možnik.

Tomislava Markovića u kvalifikacijama partera na Svjetskom kupu u Gentu nije pokolebala ni činjenica da još uvijek nije potpuno zaliječio ozljedu tetive.

24-godišnji Osječanin koji je na ljetnu stanku otišao s trećeg mjesta u ukupnom poretku (iza Hypolita i Wammesa) odradio je odličnu vježbu i s ocjenom 14,825 osvojio drugo mjesto iza 14,900 Izraelca Alexandera Šatilova (Wammes je primjerice s 13,300 zauzeo tek deveto mjesto).

Vezane vijesti

Finale je izborio i u ukupnom poretku Svjetskog kupa na preči šestoplasirani Marijo Možnik. 23-godišnji Zagrepčanin je s 14,850 osvojio peto mjesto iza Vlasiosa Marasa (15,550), Chen Xuezhanga (15,075), Guo Weiyanga (14,975) i Romana Kulezse (14,900), a ispred preostale trojice finalista Carballa (14,625), Pozza (14,500) i Baldaufa (14,225) te Marka Breza na 23. mjestu (13,100) od 29 natjecatelja.

Brez je nastupio i u kvalifikacijama na ručama i na konju s hvataljkama, 16. je bio na ručama (13,350), a 27. na konju (10,550). Bez finala je ostao i Robert Seligman, jedini hrvatski gimnastičar u finalu Svjetskog prvenstva i pred ljetnu stanku četvrti u poretku Svjetskog kupa, Osječanin je s 13,550 zauzeo 11. mjesto (posljednji je u finale uskočio Shatilov s 13,950).