Španjolska se oprostila porazom

Borna Rupnik • ponedjeljak, 13.09.2010.

Španjolska, koja je u Tursku došla s krunom svjetskog prvaka, od natjecanja se oprostila još jednim porazom...

Španjolska - Argentina 81:86 (16:23, 32:49, 62:65)

Španjolska: Fernando San Emeterio 8, Rudy Fernandez 31, Ricky Rubio 3, Juan Carlos Navarro 2, Raul Lopez 0, Felipe Reyes 6, Victor Claver, Fran Vazquez 5, Sergio Llull 7, Marc Gasol 16, Alex Mumbru 0, Jose Garbajosa 3.

Argentina: Luis Scola 22, Pablo Prigioni 17, Roman Gonzalez, Fabricio Oberto 10, Juan Gutierrez, Luis Cequeira 0, Carlos Delfino 27, Paolo Quinteros 0, Leandro Gutierrez 6, Marcos Mata 1, Hernan Jasen 3, Federico Kammerichs.

Već je uvodni poraz od Francuske dao naslutiti da Španjolcima na Svjetskom prvenstvu neće sve ići po planu, a u posljednjoj utakmici na turniru upisali su još jedan poraz. Bitku za peto mjesto dobila je Argentina.

Južnoamerikanci su osjetno bolje ušli u utakmicu, stekli prednost i povećavali je čak i do okruglih +20 (49:29) na samom isteku prvog poluvremena.

Ni početak nastavka nije sugerirao probleme za Argentince (59:34), no tada Fernandez, Llull, Reyes, San Emeterio i Vazquez kreću u seriju te smanjuju zaostatak na samo jednoznamenkaste brojke.

U zadnju se četvrtinu ušlo praktično u egalu, no tada se opet budi Luis Scola. Ipak, Španjolci su i to uhvatili dvije minute prije kraja (80:80) da bi Argentinci u samo završnici bili nešto koncentriraniji i precizniji: sudbinu sada već bivših svjetskih prvaka zapečatio je Prigioni tricom 15 sekundi prije kraja.

Rudy Fernandez bio je prvi strijelac utakmice s 31 košem, a s druge strane Delfino je ubacio 27.