Zagreb, Nexe i Gorica u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 12.09.2010.

Gostujuće pobjede su u drugom kolu Premijer lige upisali Zagreb, Nexe i Gorica, dok je Moslavina odigrala svoju prvu utakmicu po povratku u Premijer ligu nakon izbacivanja Metkovića, i doživjela poraz u Splitu.

Mnogo teže no što je u utakmici prvog kola pobijedio Sisciju, CO Zagreb je do pobjede došao u Bjelovaru. Domaći rukometaši super srčano su se postavili prema hrvatskom prvaku i na poluvremenu imali 19:18. Vodstvo su Bjelovarci zadržali sve do sredine drugog dijela, kada Zagreb konačno golom Marića odlazi na +1. U samoj završnici prevladalo je iskustvo, kojeg Zagrepčani imaju na pretek, pa utakmica završava s 27:33. Najbolji je strijelac za domaće bio Vidaković (8), dok je za goste najviše golova dao Štrlek (8).

Gostujuću pobjedu upisala je i Gorica, debitant lige, koja je s rezultatom jednakim onom iz Bjelovara svladala Medveščak u Domu sportova. Gorica je nesumnjivo bila bolji takmac utakmice, uvjerljivo su gosti vodili i +9 u ponekim trenucima. Najviše golova za domaće dao je Marinčić (6), dok je za goste sedam dao Ceković.

Gosti su slavili i u Buzetu, a Nexe je po isteku 60. minute imao +11 (23:34). Našičani su u Buzetu krenuli furiozno, otišli na sedam golova prednosti i vjerojatno mislili da su riješili utakmicu. No, Buzet se vraća u igru i početkom drugog dijela izjednačuje. To je međutim gostima iz Našica bio znak da prebace u višu brzinu i na kraju upišu uvjerljivu pobjedu. Najbolji strijelac za domaće bio je Vukelić (5), za goste F. Lelić i Obad sa po šest golova.

Na domaćem je terenu uvjerljiv bio Split, koji je dočekao ekipu Moslavine, koja se u najviši rang rukometnog natjecanja vratila nakon izbacivanja Metkovića iz Premijer lige. Iako su Splićani susret počeli sasvim dobro i imali uvjerljivo vodstvo, gosti su znali iskoristiti žute minute koje su uslijedile i u kojima domaći nisu mogli pogoditi mrežu. No, nakon razgovora trenera Babića s igračima na poluvremenu, Split odmah kreće bolje i sigurno stiže do pobjede. Najbolji strijelac za domaće bio je Matulić (9), a za goste su Lukes i Jurić dali po osam golova.

Prve prvenstvene bodove upisala je ekipa iz Siska, dok su njihovi gosti, momčad Međimurja, još uvijek bez bodova. Utakmica je, sve do sredine drugog poluvremena, bila sasvim ravnopravna, no tada je došlo do pada u igri Međimuraca, koji su igrali bez oba krila iz prve postave, Paponje i Ćavara, što se itekako osjetilo u ključnoj završnici. Siscia je pad tempa znala dobro iskoristiti i na kraju upisati +5. Najbolji je domaći strijelac bio Špelić (7), najbolji gostujući Čužić i Jeftić (po 5).

Bez bodova je još uvijek i Varteks, koji je gostovao kod Poreča i izgubio s tri gola manjka. Susret u dvorani Veli Jože bio je iznimno interesantan, jer su domaći bili bolji i vodili većim dijelom utakmice, da bi u samoj završnici gosti iz Varaždina pronašli dodatnu snagu da s -8 dođu do -3. Najbolji domaći strijelac bio je Galijot (7), najbolji gostujući Gotal (11).

Karlovčani su slavili nad Zametom, a nakon prvog dijela punog preokreta u drugom su domaći uspjeli utakmicu gurnuti u smjeru koji je njima odgovarao. Kod domaćih se istaknuo Batinić (7 golova), kod gostiju Hrvatin (5). Najtješnja pobjeda upisana je u Puli, gdje je domaća Arena svladala gostujuću Dubravu sa svega jednim golom više. U pobjedu domaćih Barišič i Bašić ugradili su po sedam golova, dok je kod gostiju najbolji strijelac bio Horvat (7).