Bjelovar zaustavljen u Slobodnici

Damir Žbulj • petak, 17.09.2010.

Nogometaši 3. HNL – Istok bili su zaposleni i kroz tjedan pa su tako odigrali i peto prvenstveno kolo. Bjelovar je prekinuo svoj stopostotni niz, ali Otok nije iskoristio njihov posrtaj pa je razlika na vrhu ostala nepromijenjena.

Bjelovar je gostovao kod odlične Slobodnice, a ravnopravan susret završio je podjelom bodova. Domaći su poveli već u petoj minuti susreta golom Igora Križanovića. Bjelovarčani su do poluvremena uspjeli izjednačiti rezultat. U 34. minuti u strijelce se upisuje Krunoslav Pečar. U nastavku su domaći uspjeli promašiti nekoliko prilika te su tako propustili priliku da se bodovno izjednače s Bjelovarom na vrhu tablice. Otok je na domaćem terenu protiv Podravine iščupao bod u završnici susreta, ali nije u potpunosti uspio iskoristiti brojčanu nadmoć jer su gosti od 68. minute bili s igračem manje. Početni rezultat se do poluvremena nije mijenjao, a u nastavku gosti dolaze do vodstva u 52. minuti kada Valjak postiže pogodak. Samo 15-tak minuta kasnije Valjak zbog grubog prekršaja dobiva crveni karton i ostavlja svoje suigrače u vrlo nezgodnoj poziciji zadnjih 20-tak minuta utakmice. Nogometaši Otoka su brojčanu nadmoć iskoristili tek u 87. minuti susreta kada Komljenović pogađa za 1:1, ali za potpuni preokret nije više bilo vremena.

Slavija je na svom terenu u Pleternici očekivano dobila Slatinu. Za domaće nije sve krenulo po planu jer su gostujući nogometaši poveli u 15. minuti. Strijelac je bio Anto Gudelj. Minutu prije odlaska na odmor za domaće je iz jedanaesterca precizan Žafaranić. U nastavku Slavija dolazi do zaslužene pobjede. Ančurovski u 54. i Jakovljević u 75. minuti nastavka postavljaju rezultat na konačnih 3:1. Osječka Olimpija i dalje je bez pobjede. U goste im je stigao NAŠK i odnio sva tri boda. Dovoljan im je bio po pogodak u svakom poluvremenu. Već u trećoj minuti domaću publiku je šokirao Tomaš, a tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom dijelu Vladimir Torčić u 52. minuti postiže još jedan pogodak za goste i njime je utakmica bila riješena.

Koprivnica je 'razbila' Mladost iz Preloga s 5:0. Gosti su se do poluvremena dobro držali te su uspjeli samo jednom vaditi loptu iz svoje mreže. Pogodak je postigao Šimunić u 26. minuti. Međutim, u nastavku potpuna dominacija Koprivničana. Bartolić u 56. minuti povisuje na 2:0, a od 73. do 84. minute fantastična predstava Gorana Jagića koji postiže hat-trick te goste iz Preloga 'preko Drave' šalje s punom mrežom pogodaka.

Graničar, nakon pauze u prošlom kolu, nastavlja s nizom neodlučenih rezultata. U goste im je stigla Mladost iz Cernika te je na kraju uspjela spasiti bod u posljednjoj minuti susreta. Gosti su poveli golom Maria Vlaovića u 39. minuti dvoboja i tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku preokret Graničara. Draganović je precizan s bijele točke u 53. minuti, a Marko Pejaković za vodstvo domaćih zabija u 67. minuti utakmice. Već kada su domaći počeli slaviti svoju prvu ovosezonsku pobjedu, za goste se ponovno ukazuje Vlaović te svojim drugim pogotkom na susretu svojoj momčadi donosi zasluženi bod. U čvrstoj i izjednačenoj utakmici i sudac je bio zaposlen. Podijelio je čak devet žutih kartona, a na kraju gosti mogu biti zadovoljniji raspletom jer su u zadnjim trenucima susreta spasili vrijedan bod.

Đakovo i Križevci odigrali su miroljubivu utakmicu i takav je na kraju bio i rezultat. U prvom poluvremenu strijelci nisu bili raspoloženi te se na odmor odlazi s nepopularnih 0:0. U nastavku po pogodak sa svake strane. Prvo Ćorić zabija za goste u 53. minuti, a deset minuta kasnije, rezultat poravnava Vjekoslav Švađumović. Lipik je na svom terenu protiv slabašne Croatije iz Đakova uspio odigrati samo 3:3 te je tako nastavio niz neuvjerljivih rezultata ove sezone, a za goste je ovo veliki uspjeh jer su protiv aktualnog prvaka uspjeli upisati svoj prvi ovosezonski bod.

Belišće je u čvrstoj i oštroj utakmici, u kojoj je podijeljeno osam žutih kartona, uspjelo poraziti goste iz Nedelišća s 1:0. Pobjednički pogodak djelo je Petra Vurdelje već u 15. minuti susreta. Domaći su mogli doći i do uvjerljivije pobjede. U 80. minuti promašili su kazneni udarac, a do kraja susreta su ipak uspjeli sačuvati minimalnu prednost.