Cibona pokazala ljepše lice

Ivor Krapac • nedjelja, 19.09.2010.

Nakon uvjerljivog poraza od Bešiktaša u prvom nastupu na turniru, košarkaši Cibone bili su uspješniji u drugoj utakmici u turskom Samsunu. Türk Telekom pao je s 12 razlike...

Cibonini napadački problemi iz ogleda s Bešiktašem u potpunosti su nestali u drugoj utakmici u Samsunu. Cibosi su u nedjelju s 97:85 bili jači od Türk Telekoma, uz rezultatski odmak nakon izjednačene prve četvrtine (16:16). U drugoj dionici hrvatski prvaci su proradili u napadu, uz glavne uloge Zubčića, Stipčevića i Bogdanovića dobili tu četvrtinu s 29:18, a nakon odlaska na poluvrijeme s 45:34, nisu popustili niti u nastavku.

U trećoj četvrtini Cibosi su zabili 28 i uoči posljednjih deset minuta vodili sa 73:63, dok su u posljednjih deset minuta još malo i povećali tu prednost, završivši s 12 razlike.

Vezane vijesti

Rok Stipčević odigrao je svoju dosad najefikasniju utakmicu u Ciboninom dresu, s 24 poena, dok su Bogdanović i Zubčić dodali po 19. Drago Pašalić ubilježio je 11 poena. Momčad iz Ankere vodili su K'zell Wesson s 22, Yunus Cankaya sa 16 i Larry Owens s 14 poena.

Posljednji nastup u Samsunu Cibosi će imati u ponedjeljak protiv VEF Rige, koja je u dosadašnje dvije utakmice također ubilježila pobjedu nad Türk Telekomom (78:76) i poraz od Bešiktaša (80:76).