Bjelovar ne posustaje

Damir Žbulj • utorak, 21.09.2010.

Nogometaši 3. HNL – Istok odigrali su ovaj vikend i šesto prvenstveno kolo. Većih iznenađenja nije bilo, a Bjelovar se protiv neuvjerljivog Lipika vratio na pobjednički put…

U Bjelovaru je gostovao Lipik i jedino što su gostujući nogometaši uspjeli napraviti bio je častan poraz. Drlja je doveo domaće u vodstvo nakon pola sata igre. Lipk je do izjednačujućeg pogotka stigao u 65. minuti preko Milašinovića. Dva jedanaesterca za domaće prelomila su utakmicu. Ante Jeličić bio je siguran realizator u 73. i 83. minuti te tako svoju momčad dovodi u nedostižno vodstvo. Do kraja susreta Milašinović u posljednjoj minuti utakmice svojim drugim pogotkom jedino uspijeva smanjiti rezultat na 3:2.

Đakovačka Croatia stigla je do svoje prve ovosezonske pobjede. Na svom terenu svladali su Belišće s 4:3. U utakmici punoj preokreta poveli su domaći golom Krizmanića u 12. minuti susreta. Ivan Skelac izjednačuje rezultat u 26. minuti, a samo dvije minute kasnije postiže i drugi pogodak, za vodstvo gostiju od 1:2. Međutim, do odmora domaći uspijevaju poravnati rezultat. Danijel Petrić je strijelac u 39. minuti prvog dijela. U nastavku, nakon samo pet minuta igre, Ratković ponovno goste dovodi u vodstvo. Izjednačenje za domaće u 63. minuti. Drugi pogodak na susretu postiže Petrić, a potpuni preokret Croatiji u 90. minuti donosi Stipanović te domaćima osigurava prvo slavlje ove sezone.

Otok je zadržao priključak s vodećim Bjelovarom gostujućom pobjedom u Koprivnici. Do poluvremena su mreže mirovale, a u nastavku, u samo dvije minute, dva pogotka za goste. Ladan Komljenović u 55. te Marko Komljenović u 57. minuti goste dovode u sigurno vodstvo. U 73. minuti Tomislav Njegač smanjuje rezultat na 1:2, ali rezultat se do kraja susreta nije više mijenjao. Slavija iz Pleternice je slavila na gostovanju u Križevcima s 0:2 te tim rezultatom ostala na samo tri boda zaostatka za vrhom tablice.

Mladost iz Preloga na domaćem terenu u potpunosti je nadigrala NAŠK. Ružman je doveo Mladost u vodstvo u 20. minuti. Jedini gol za goste postiže Horvatek u 27. minuti prvog dijela, a nakon toga još tri gola domaće momčadi. Dodlek tri minute kasnije pogađa za vodstvo, a u nastavku Dodlek, svojim drugim pogotkom, u 70. te Magdalenić u 79. minuti postavljaju rezultat na konačnih 4:1. Mladost iz Cernika nastavlja s uvjerljivim igrama. Na njihovom terenu stradala je osječka Olimpija, koja je i dalje bez prvenstvene pobjede. Gosti su se rezultatski držali do poluvremena jer su gubili sa samo jednim pogotkom razlike. Strijelac je bio Martinović u 17. minuti. U drugom dijelu tri pogotka u njihovoj mreži. Mario Pavelić s dva pogotka u 48. i 60. te zamjena Mile Pavelić u 89. minuti pogađaju za uvjerljivih 4:0.

Nedelišće je do svoje treće pobjede stiglo protiv Đakova. Poveli su iz kaznenog udarca preko Jageca u 29. minuti, a potvrdu slavlja donosi Ante Begović, pet minuta prije kraja susreta. Podravina je u izjednačenoj utakmici preokretom rezultata stigla do pobjede protiv Slobodnice. Gosti su poveli u 11. minuti golom Vukoje, a do poluvremena se rezultat nije mijenjao. U nastavku, u 54. minuti Siniša Vađunec izjednačuje rezultat, a Dražen Vukina, koji je u nastavku ušao kao zamjena, donosi pobjedu domaćoj momčadi u 60. minuti dvoboja. Iako je do kraja ostalo još pola sata, rezultat se više nije mijenjao, a Podravina se ovom pobjedom izjednačila sa Slobodnicom na prvenstvenoj ljestvici.

Slatina je stigla do uvjerljive pobjede protiv Graničara, koji i dalje na znaju za pobjedu. U prvih pola sata mreže su mirovale dok Lončarek nije pogodio za 1:0. Na odmor se odlazi minimalnom vodstvom domaćih. U nastavku, gosti su izdržali do 60. minute kada Filipović Slatinu dovodi u vodstvo od 2:0. U 72. minuti susreta strijelac pogotka za Slatinu Filipović dobiva drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja, ali u nastaloj gužvi, zbog udaranja, crveni karton dobiva i igrač Graničara Galović. Tri minute kasnije domaći preko Gudelja odlaze na 3:0 te nakon toga mirno privode utakmicu kraju.