Valenciennes u Nimesu kroz ušicu igle

Maja Giljanović • utorak, 21.09.2010.

U šesnaestini finala francuskog Liga-kupa 15-plasirana momčad Ligue 2 Nimes je ispustila skalp Valenciennesa. Drugoligaš je vodio do pete minute sudačke nadoknade samo da bi u posljednjim sekundama primio gol i na koncu poklekao nakon jedanaesteraca.

Sekunde su Nimes dijelile od plasmana u osminu finala Liga-kupa, 15-plasirana momčad Ligue 2 je golom Jonathana Ayitea u 39. minuti vodila favoriziranog Valenciennesa, ali nije izdržala.

U petoj minuti sudačke nadoknade Butellea je na vratima Nimesa probio Renaud Cohade, a igrači Philippea Montaniera na koncu su bili s(p)retniji s bijele točke. Abderaouf Zarabi je promašio u posljednjoj seriji i propustio šansu koju protekle dvije sezone nisu propustila dva druga drugoligaša.

Vezane vijesti

Prošle godine Valenciennes je u 1/16 finala izbacio Metz i pretprošle Vannes, ali ovog puta se provukao kroz ušicu igle.

Osminu finala su izborili i prošlogodišnji polufinalist Lorient i Ajaccio. Lorientu je protiv Bresta bio dovoljan gol Lynela Kitambale u 45. minuti, a u dvoboju drugoligaša Le Havre su potopili dvostruki strijelac Delort i Kinkela.

Coupe de la Ligue, 1/16 finala:
Nimes (2) - Valenciennes 1:1 (4:5 nakon jedanaesteraca), Ajaccio (2) - Le Havre (2) 3:0, Lorient - Brest 1:0