Dva derbija, dva remija

Vedran Babić • subota, 25.09.2010.

Dvije najzanimljivije utakmice sedmog kola Eredivisie završene su bez pobjednika. U Enschedeu je Twente dvaput imao prednost protiv Ajaxa dok je Groningen u Eindhovenu kod PSV-a do boda stigao u samoj završnici.

U glavnom derbiju ovog vikenda Twente i Ajax podijelili su bodove (2:2), što znači da Kopljanici ostaju vodeći, a branitelji naslova četvrti na ljestvici.

Domaćin je poveo u 11. minuti preko Thea Janssena, no samo četiri minute kasnije Mounir El Hamdaoui vraća stvari na početak. U 62. Twente ponovno vodi, strijelac je isti, no ni tada vodstvo nije dugog vijeka. Trajalo je samo do 68. kada je konačnih 2:2 postavio Eyong Enoh.

Vezane vijesti

PSV je počeo pokazivati znakove slabosti. Nakon 0:0 prošlog vikenda protiv Rode, ni u ovom kolu klub iz Eindhovena nije upisao tri boda već je opet osvojio samo jedan i to kod kuće protiv Groningena (1:1).

Domaćin je poveo u 63. minuti preko Ole Toivonena, najboljeg strijelca lige sa sedam golova, no gosti su do vrijednog boda došli dvije minute prije kraja kada je precizan bio Gonzalo Garcia. Groningen i PSV tako ostaju poravnati na ljestvici s 15 bodova te zauzimaju treće, odnosno drugo mjesto.

Još jedna zanimljiva utakmica odigrana je u Alkmaaru gdje ja AZ ugostio Utrecht i ubilježio drugu uzastopnu pobjedu nakon što je u prvih pet kola sakupio svega tri boda. Strijelac jedinog pogotka bio je Rasmus Elm krajem prvog dijela. AZ se ovom pobjedom već "preselio" u srednji dom ljestvice i ima isti broj bodova kao Utrecht.

U ostalim utakmicama Roda je u posljednjih 20 minuta nadoknadila zaostatak 0:2 protiv Heerenveena i osvojila bod dok je Den Haag s 3:2 bio bolji od Heraclesa uz dva gola Rusa Dmitrija Boelikina, koji je sada na diobi trećeg mjesta ljestvice strijelaca sa šest pogodaka.

• Obrisan korisnik26.09.2010. u 21:09
    Gledao sam utakmicu i mogu reći da je Twente bio duplo bolja momčad na terenu.Gađali stative prečke,promašivali zicere.....Ajax je lako mogao dobiti 7-8 golova.Twente ih je nadigrao.