Liga prvaka - Skupina A, 1. kolo, 26.09.2010.
Barlinek Industria Kielce 30:36 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Metličić i Alilović bolji od Džombe

Ivana Strahija • nedjelja, 26.09.2010.

U poljskom Kielceu istoimenom rukometnom klubu za kojeg igra naš Mirza Džomba u goste je stiglo slovensko Celje, a s njime i Pero Metličić te Mirko Alilović. Gosti su slavili s 36:30.

U svega jednom trenutku susreta 1. kola skupine A Poljaci su vodili. Početnih je 1:0 postigao s linije sedam metara Stojković, nakon čega više nema dvojbi oko pobjednika. S četiri gola u nizu Celje odlazi na 4:1, dok do prednosti od četiri pogotka odlazi atraktivnm cepelinom dodavača Žvižeja i realizatora Gajiča.

Iako su do kraja poluvremena bili isključeni Celjani Metličić i Prieto, to nije omelo Slovence u održavanju prednosti i odlasku na odmor s uvjerljivih 18:11. U tih pola sata iskusni trener Bogdan Wenta nikako nije uspijevao naći pravu kombinaciju za razbijanje čvrste slovenske obrane koju je postavio trener Zvonimir Serdarušić, kao ni za neutralizaciju Zormana koji je bio neumoljiv u napadu.

Drugi dio susreta započinje još jednim isključenjem za Celje, na dvije minute se morao odmoriti Pajovič, što Poljaci koriste i približavaju se s tri uzastopna gola na 14:18. No, minuta za dogovor s Nokom je Celjanima bila sve što su trebali, po ponovnom pokretanju semafora prvo zabija Toskić, a za 20:14, +6, precizan je Metličić, koji je postigao prvi svoj eurogol za Celjane.

Pokušavaju nešto domaći Jurasik i Jachlewski, no malo im što pomaže protiv raspoloženog Alilovića na golu (14 obrana) i u 46. minuti Celje ima +8 (28:20). Najbolji domaći strijelac Stojković (9) uspio je do kraja susreta tek smanjiti na šest golova zaostatka.

Za Vive Targi Kielce je Džomba postigao jedan gol, iz penala, a za Celje Pivovarnu Laško je Metličić također upisao jedan gol.

U idućem kolu Celje ugošćuje Rhein Neckar Löwen našeg Ivana Čupića, Kielce ide na noge Chambery Savoie u Francusku.