Golijada u Čavlama

Mirza Seferagić • nedjelja, 26.09.2010.

U 6. kolu 3. HNL Zapad gledatelji u Čavlama vidjeli su pravu golijadu, a rezultat između domaćeg Grobničana i Moslavine bio je 5:3 za domaćine. U ostalim susretima Segesta je bila uvjerljiva protiv Dugog Sela kao i Novalja protiv Opatije.

Malobrojna publika u Čavlama mogla je uživati u sjajnoj utakmici domaćeg Grobničana i gostiju iz Moslavine, a na utakmici je postignuto čak osam pogodaka od čega ih je pet palo u prvom poluvremenu. Slavili su domaći s 5:3, a u vodstvo ih je doveo Malkić već u drugoj minuti. Na 2:0 povisio je Imeraj u 13., a u 16. minuti gosti smanjuju zaostatak preko Turkalja. Na 3:1 povisuje ponovno Malkić golom u 32. minuti, ali samo dvije minute kasnije već je 3:2 zahvaljujući pogotku Cerovečkog. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu prvi je pogodak pao u 70. minuti, a strijelac je za 4:2 bio Miculinić. Osam minuta poslije ovosezonski najbolji strijelac Grobničana Edo Flego povisuje na 5:2, a konačnih 5:3 postavio je Turkalj svojim drugim pogotkom na utakmici.

Segesta je u Sisku dočekala Dugo Selo u derbiju kola kojeg su Sisčani uverljivo dobili s čak 5:1. Domaće je u vodstvo doveo Zenuni već u 6., a na 2:0 povisuje Perković u 41. minuti. U nastavku ništa novog, domaći puno bolji, a to se pokazalo istinitim već u 50. minuti kada Župarić pogađa za 3:0. Do kraja utakmice Čondrić postiže dva pogotka za velikih 5:0, dok su gosti uspjeli tek ublažiti poraz preko Mesića u 87. minuti.

Novalja je na domaćem terenu svladala goste iz Opatije s visokih 4:1. Počelo je odlično za domaćine koji vode već u 7. minuti preko Čirjaka, a u 25. već je 2:0. Pogodak je postigao Lipovac. U 31. minuti gosti smanjuju zaostatak preko Kučinića, a s tim se rezultatom otišlo i na 15-minutni odmor. U 68. minuti domaći ponovno vode s dva gola prednosti, a to im je donio Glavaš. Konačnih 4:1 postavio je Tudor u posljednjim trenucima susreta.

Zelina nastavlja s dobrim igrama, a ovog puta stradao je Nehaj. Po vrlo teškom terenu domaći su bili puno opasniji, no jedini pogodak na utakmici postigli su iz kaznenog udarca u 73. minuti kojeg je u pogodak pretvorio Mesec. Tako je Zelina ostala prva na ljestvici ispred Crikvenice i Radnika.

A Radnik je gostovao u Rovinju te je uspio osvojiti samo jedan bod, a s obzirom na događanja na terenu i s tim jednim bodom mogu biti jako zadovoljni. Počelo je vrlo uzbudljivo, a vrhunac se dogodio već u 10. minuti kada je za domaćine bio dosuđen jedanaesterac. Vratar gostiju iz Sesveta Karatović u svom šesnaestercu ruši Barcelaja koji odlučuje sam izvesti kazneni udarac, no Karatović to brani. U 58. minuti domaći ipak vode preko Fedotova, no jedan bod svojoj je momčadi donio Pandža u 75. minuti.

U ostalim utakmicama Rudar je dočekao Jadrana, a domaći su ostvarili i prvu pobjedu ove sezone. Jedini pogodak na utakmici postigao je Juričić u 35. minuti susreta. U Zagrebu je Vrapče dočekalo riječki Orijent, a unatoč obilnoj kiši i (pre)natopljenom terenu utakmica se ipak odigrala. Jedini pogodak na utakmici postigao je Tomšić u 85. minuti utakmice. Krk je kao domaćin dočekao Vrbovec koji se nije previše naigrao te su domaći slavili s 3:1, a u utakmici između Crikvenice i Medulina slavili su također domaći nogometaši s 2:1.