Otok preuzeo vrh

Damir Žbulj • utorak, 28.09.2010.

Sedmo kolo 3. HNL – Istok donijelo nam je promjenu na vrhu prvenstvene ljestvice. Bjelovar je poražen u Belišću, dok su igrači Otoka domaćom pobjedom protiv Mladosti iz Preloga, zbog bolje gol razlike, preuzeli vodstvo na tablici…

Belišće je i ovaj tjedan dokazalo da je izrazito domaćinska momčad. U dosadašnja četiri susreta ovo im je četvrta pobjeda na njihovom stadionu dok u gostima bilježe samo poraze. U goste im je ovaj vikend stigao lider prvenstva, međutim, i oni su se kući vratili pognutih glava. Utakmicu je za Belišće odlično otvorio Petar Vurdelja koji je golovima u trećoj i 21. minuti, već u ranoj fazi utakmice, iznenadio goste iz Bjelovara. Do poluvremena domaći su uspjeli povećati svoje vodstvo. Jurčević je u 27. minuti povisio na 3:0 te praktično riješio susret u prvih pola sata igre. Gosti su u nastavku samo uspjeli smanjiti rezultat, a počasni pogodak iz kaznenog udarca zabio je Jeličić.

Otok je u potpunosti nadigrao goste iz Preloga, međutim, nije sve krenulo po planu za domaće. Mladost je povela već u 12. minuti golom Bađarija, a taj pogodak kao da je malo iznenadio igrače Otoka. Do poluvremena su ipak uspjeli izjednačiti rezultat preko Ladana Komljenovića u 28. minuti, ali u nastavku dolaze do potpunog preokreta. Komljenović postiže svoj drugi pogodak u 51. minuti susreta, a još jedan dvostruki strijelac na utakmici je Kuzmanović koji zgodicima u 65. i 76. minuti postavlja rezultat na, konačnih i uvjerljivih, 4:1. Identičan rezultat, samo za gostujuću momčad, vidjeli su malobrojni gledatelji u Slobodnici. Gosti iz Koprivnice, uvjerljivom su predstavom, u potpunosti nadigrali domaću momčad. Za goste nije moglo bolje početi jer već u prvoj minuti Alen Šimunić dovodi Koprivnicu u vodstvo. Slobodnica izjednačuje rezultat u 29. minuti prvog dijela preko Tadića. Do poluvremena su gosti vratili rezultatsku prednost golom Bartolića u 41. minuti. Isti igrač strijelac je i u 65. minuti, a četvrti zgoditak na susretu djelo je Stubića u 75. minuti utakmice.

Slavija iz Pleternice izgubila je korak s vodećim dvojcem neodlučenim rezultatom na domaćem terenu protiv Nedelišća. Umor od kup utakmice koju su odigrali u srijedu protiv Šibenika i izgubili 4:3 nakon produžetaka, gosti su iskoristili i došli do vrijednog gostujućeg boda. Dva puta je domaća momčad vodila, ali Nedelišće se dva puta vraća u rezultatsku ravnotežu. Žafaranić u 21. minuti Slaviju dovodi u vodstvo, ali do poluvremena gosti uspijevaju izjednačiti preko Treske u 40. minuti. Nastavak bolje otvara domaća momčad. Kapetan Marčinović, nakon samo tri minute igre, ponovno Slaviju vraća u prednost. Međutim, njihovo vodstvo trajalo je do 73. minute. Jagec je sigurni izvođač kaznenog udarca te Nedelišću donosi zasluženi bod. Neodlučeno su odigrali i nogometaši Lipika i Podravine. U ravnopravnoj utakmici rezultat je na kraju bio 1:1.

Osječka Olimpija došla je do svoje prve pobjede protiv Slatine. Pet pogodaka je završilo u mreži gostujuće momčadi, ali imali su veliku pomoć gostujućih igrača. Kresoja je u 44. minuti zbog udaranja zaradio crveni karton te tako domaćoj momčadi otvorio put prema uvjerljivoj pobjedi. Slatina je odlično otvorila susret ranim pogotkom već u sedmoj minuti susreta preko Lončareka. Kazneni udarac u 25. minuti realizira Ivica Vuka i vraća rezultat u početnu ravnotežu. Isti igrač strijelac je u 42. minuti, a nakon isključenja Kresoje pred kraj prvog dijela gosti više nisu imali šanse protiv raspoloženih Osječana. Vuka treći pogodak postiže u 65. minuti dok je Rudan strijelac u 78. minuti. Fantastičnu partiju Vuka je okrunio i četvrtim pogotkom, četiri minute prije kraja utakmice. Olimpija je tako u jednom susretu postigla više pogodaka nego u prijašnjih šest odigranih kola.

NAŠK je rutinski svladao Mladost iz Cernika 2:0. Dovoljan im je bio po pogodak u svakom poluvremenu, a jedini strijelac na susretu bio je Tomaš koji je postigao golove u 43. i 81. minuti utakmice. Graničar je u Županji na svom Spomen stadionu prvog igranja ugostio Križevce te ih porazio s 3:1. Vodili su domaći od prve minute golom Pavličića. Na odmor se odlazi minimalnim vodstvom Graničara, a u nastavku još dva pogotka u mreži Križevčana. Galović iz jedanaesterca u 50. te Marko Pejaković u 64. minuti donose domaćim igračima nedostižnu prednost. Počasni pogodak za goste djelo je Bukala devet minuta prije kraja. Đakovo i Croatia odigrali su gradski derbi bez pogodaka, a jedini trenutak vrijedan spomena desio se u 52. minuti kada Hrvoje Radoš, igrač domaće momčadi, dobiva crveni karton zbog psovanja glavnog suca utakmice. Igračku prednost gosti nisu uspjeli iskoristiti te na kraju susret ipak završava bez pobjednika.