Bez promjena na vrhu

Damir Žbulj • petak, 01.10.2010.

Nema odmora za trećeligaše. Nakon nedjeljnog sedmog odigranog kola u srijedu su igrači 3. HNL Istok ponovno istrčali na travnjake. Vodeće momčadi ubilježile su pobjede pa nije došlo do promjena na vrhu prvenstvene ljestvice...

Bjelovar je nastavio svoj maksimalni niz na svom terenu. Zasluženo su slavili protiv Đakova, a sve bitno desilo se u prvom dijelu susreta. Gosti su iznenađujuće poveli u devetoj minuti golom Majera, ali domaći već u 14. minuti golom Pečara vraćaju rezultatsku ravnotežu. Tri minute kasnije Pleić povisuje na 2:1, dok svoj drugi pogodak na susretu Pečar postiže u 23. minuti i postavlja na konačnih 3:1. Otok je ugostio igrače Slobodnice, a pobjedu je osigurao pogocima u završnicama poluvremena. Ladan Komljenović bio je strijelac u 44. minuti dok za konačnih 2:0 zabija Zoran Šer, dvije minute prije kraja susreta.

Podravina je u Ludbregu protiv Belišća odigrala utakmicu sa šest pogodaka, a gosti mogu biti zadovoljniji rezultatom jer su u završnici utakmice izvukli vrijedan bod. U prvom poluvremenu mreže su mirovale dok u nastavku dvoboja gledatelji su vidjeli po tri pogotka u mreži svake momčadi. Goran Malec je doveo domaće u vodstvo u 47. minuti, a Sušec u 64. minuti povisuje na 2:0. Tri minute kasnije Vuković smanjuje rezultat, ali već u 71. minuti, svojim drugim pogotkom, na dva razlike povisuje Sušec. Vurdelja u 83. minuti postiže zgoditak za 3:2 i vraća nadu gostima u pozitivan rezultat. Pogodak vrijedan jednog boda postiže Ivica Val dvije minute prije kraja dvoboja. Slatina nastavlja svoj niz bez neodlučenih rezultata. Na domaćem terenu porazio ih je NAŠK s 1:2. Gebaj je Slatinu doveo u vodstvo u 60. minuti, a njihovo vodstvo trajalo je sve do završnih deset minuta susreta. Horvatek u 80. te Torčić u 84. minuti donose preokret za gostujuću momčad.

Nedelišće je iskoristilo prednost igrača više te slavilo nad Graničarom 3:1. Mato Petričević je zbog drugog žutog kartona već u 27. minuti morao ranije iz igre, a domaći su to iskoristili samo sedam minuta kasnije preko Balenta. U posljednjoj minuti prvog dijela Treska povisuje na 2:0 pa domaći na odmor odlaze s velikom prednošću. U nastavku Breškić vraća nadu gostima u 65. minuti da bi možda mogli doći do pozitivnog rezultata. Međutim, sve dileme oko pobjednika rješava Treska svojim drugim zgoditkom šest minuta prije kraja susreta. Dvoboj Mladosti iz Preloga i Cernika završio je podjelom bodova, a oba pogotka pala su u prvom dijelu. Goste u vodstvo dovodi Akmačić u 12. minuti, a Mišić, minutu prije kraja prvog dijela, domaćoj ekipi donosi bod.

Osječka Olimpija dokazuje da je loše krenula u sezonu, a zasluženi poraz doživjeli su u Križevcima. Gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu u prvom dijelu no u nastavku susreta Božović i Korenika postižu pogotke za sigurnu pobjedu domaćih. Lipik je na gostovanju u Koprivnici stigao tek do druge ovosezonske pobjede. Lipik je u vodstvu bio od 39. minute golom Lefelmana, ali domaći uspijevaju izjednačiti u 70. minuti preko Kuhara. Završnica susreta ipak pripada gostima koji s dva pogotka Milašinovića, u posljednjih pet minuta dvoboja, dolaze do vrijedne pobjede.

Očekivanu gostujuću pobjedu u Đakovu kod Croatije ostvarili su igrači Slavije. Štavlić je goste doveo u vodstvo u 31. minuti prvog dijela, a za potvrdu pobjede Jure Bošnjak postiže pogodak minutu prije kraja susreta.