Prvi kiks Raštana, prva pobjeda Uskoka

Vedran Babić • ponedjeljak, 04.10.2010.

Klubovi navedeni u naslovu bili su sudionici utakmica koje su zaokupile najviše pažnje u sedmom kolu 3. HNL - Jug. Lider Raštane je izgubio dva boda u Blatu dok je Uskok upisao prvu pobjedu. Unatoč samo jednom osvojenom bodu, prednost Raštana u odnosu na konkurente se povećala zahvaljujući porazima Primorca 1929 i Velebita.

Tek u sedmom prvenstvenom kolu netko je stao na kraj Raštanama i uzeo im barem bod. Glavni favorit za naslov odigrao je "mršavih" 0:0 u Blatu kod Zmaja, kojemu je to tek šesti bod u sezoni. Podjela bodova je, doduše, realna i nitko ne bi smio imati velikih prigovora na takav ishod.

Inače, to je bila jedina utakmica ovog kola u kojem gosti nisu poraženi. Drugoplasirani Primorac 1929 pretrpio je tek drugi poraz sezone. Na gostovanju u Prološcu izgubio je s 3:1 i tako prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede.

Bilić je u 18. minuti zabio za vodstvo domaćina, no samo četiri minute kasnije Juričić je izjednačio. U 28. Mladost ponovno vodi - strijelac je Tolić, a u 60. Tonković postavlja konačnih 3:1 za prvu pobjedu novog trećeligaša. Posljednjih 20 minuta Stobrečani su igrali s igračem manje zbog isključenja Galića.

I trećeplasirani Velebit doživio je poraz. Njega je s 4:1 nadigrao Neretvanac pogocima Bubala i Jerkovića u prvom te Mihaljevića i Zonjića u drugom dijelu. Počasni pogodak za Benkovčane zabio je Barnjak.

Do prve pobjede je, osim Mladosti, stigao i Uskok tako da više nema momčadi bez pobjede. Klišani su se iskalili na Zagori pregazivši je s 5:1, a najraspoloženiji pojedinac u njihovim redovima bio je trostruki strijelac Grbeša, kojem su s po golom asistirali Radić i Turić. Jedini gol za goste zabio je Emer.

U dvoboju dva Jadrana uspješniji je bio onaj iz Kaštel Sućurca rezultatom 2:0 (Zolota, Poljak), a Neretva je golom Jelavića već u šestoj minuti pobijedila Konavljanin. Omiš je pogotkom Žilića s bijele točke u 78. minuti s 3:2 nadvisio Zmaj iz Makarske, dok su preostale dvije utakmice završene identičnim rezultatom, 2:1.

Primorac iz Biograda je na svom travnjaku porazio Hrvace nakon što su gosti poveli u sedmoj minuti, a Dinara je apsolvirala GOŠK (Du) zahvaljujući Juriču, strijelcu pobjedonosnog gola u 88. minuti.