Karlovčani nadigrali Varteks

Ivana Strahija • nedjelja, 03.10.2010.

U petom kolu Premijer lige Varteks je na domaćem parketu ostao bez bodova, dok su na ostalim parketima odigrane zanimljive utakmice, pravi prvenstveni dueli.

Težak poraz Varaždinaca predvođenih Željkom Golikom dogodio se u dvorani uz Dravu, gdje je gostovao Karlovac. Gosti su uspjeli u mrežu ugurati čak 13 lopti više od domaćina, koji su bili ravnopravni Karlovcu tek u početnim fazama utakmice. Do 30. minute Karlovčani već imaju +6 (10:16), što domaći sastav nikako nije uspio nadoknaditi, posebno nakon što se ozlijedio Gotal. U takvoj utakmici u redovima Varteks di Capria najbolji je strijelac bio Sršen (5/9), dok su kod gostiju Požega i Batinić postigli po osam golova.

Napeta utakmica odigrana je 15-tak kilometara dalje, u Čakovcu, gdje je kod Međimurja gostovala izvrsno raspoložena momčad Splita. U utakmici punoj egala, izmjena vodstva i samo par golova razlike na kraju su trijumfirali domaćini, koji su u završnici iskoristili isključenja Splita i svoju brojčanu nadmoć. Najbolji strijelac za Međimurje bio je Maretić sa sedam golova, a u redovima gostiju istaknuo se Matulić s devet pogodaka.

U Kutini je odigran derbi donjeg dijela tablice, a Moslavina je ugostila Medveščak. Susret je sličio onom u Čakovcu, gosti su u par navrata imali vodstvo, a pobjednik je odlučen u završnici, pošto je Kontrec pogodio za 29:28, morali su Brnas i Masnec pošteno zapeti kako bi dva boda ostala u Kutini. Navedeni dvojac pogađa cilj, a rezultat po isteku 60. minute glasi 31:28. Najbolji strijelac Moslavine bio je Podvalej (8/9), kod Medveščaka su Didić i Kontrec zabili po šest golova. Treba spomenuti i odličnog vratara Moslavine Kristića, koji je upisao 20 obrana.

U Sisku dvojbi oko pobjednika nije bilo. Siscia je u prvih pola sata uspjela napraviti razliku od +6, a u drugom je održati na toj razini. Kod gostiju iz Bjelovara najviše je golova u mrežu Siscije ubacio Jurjević (5), dok se kod domaćih istaknuo Džono sa stopostotnim učinkom (7/7), uz još tri asistencije.

U SD Dubrava u Zagrebu igrali su Dubrava i Gorica, a gosti su domaćima bili problem samo u prvih 30 minuta. Nakon 20:13 u 37. minuti pitanje pobjednika više nije bilo upitno. U redovima Dubrave najbolji je strijelac bio Kovačević (7/8), a kod Gorice se istaknuo Ceković (9/12).