Prednost Švicarcima i Islanđanima

Borna Rupnik • petak, 08.10.2010.

U četvrtak navečer odigrani su i prvi dvoboji doigravanja za odlazak na Europsko prvenstvo reprezentacija do 21 godine...

Doigravanje za europsku smotru u Danskoj, u kojem sudjeluje i Hrvatska - koja će u dvije utakmice odmjeriti snage s mladim Španjolcima - svojim su dvobojima otvorili Švicarska i Švedska te Island i Škotska.

Na uzvrat s prednošću kreću domaćini, ali Švicarci će biti osjetno zadovoljniji rezultatom. Naime, vršnjake iz Švedske svladali su rezultatom 4:1 i obavili velik dio posla na putu prema Europskom prvenstvu.

Vezane vijesti

U prvom poluvremenu pogodili su Frei i Hochstrasser, početkom nastavka smanjio je Molins, no potom su Mehmedi i Kasami izgradili vrlo lijepu zalihu za Švicarce.

Island je na svom terenu nadjačao Škote, usprkos tome što su Škoti poveli u 19. minuti preko Murphyja i ostvarili barem jedan cilj, postigli pogodak u gostima.

U 34. minuti poravnao je Gudmundsson, a pobjednika je u 78. minuti odlučio Ormarsson.