Vodeni sportovi

Primorje utišalo Stršljenove

Maja Giljanović • petak, 08.10.2010.

U prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za ulazak u Euroligu vaterpolisti Primorja su pred svojim navijačima nastavili u pobjedničkom ritmu iz Szegeda, ali su igru podigli na još viši nivo i slovačke Košice pobijedili s gotovo tucet golova razlike. Na poluvremenu su Riječani vodili 11:3, a na koncu su slavili 19:8.

Navijači na Kantridi ni u jednom trenutku utakmice prvog kola drugog kvalifikacijskog turnira za ulazak u Euroligu koji se od petka do nedjelje održava u Rijeci nisu živjeli u neizvjesnosti.

Igrači trenera Ivana Asića pokazali su da su s debelim razlogom proglašeni jednima od favorita Skupine H i da će prsa o prsa s viceprvakom Europe Primorcem voditi bitku za prvo mjesto koje donosi treću jakosnu skupinu i izbjegavanje najtežih protivnika na ždrijebu 7. studenog upravo u konferencijskoj sali Bazena Kantrida.

Nakon 15:7 protiv Oradee, 9:7 protiv Montpelliera i 7:5 protiv Szegeda u prvom krugu u Szegedu desetak dana treninga do drugog kruga donijelo je daljnji iskorak primorjaša, Riječani nisu gubili vrijeme i nakon prve četvrtine su vodili 6:3.

Car u drugoj četvrtini nije poklekao nijednom, a gostujući je golman nemoćno pogledom ispratio novih pet lopti iza svojih leđa i Stršljenovi su na poluvremenu gubili 3:11. U trećoj četvrtini Primorje se odvojili na tucet golova prednosti (16:4), a Slovaci su koliko-toliko obraz spasili u posljednjoj četvrtini i smanjili na 8:19.

Drugo kolo u subotu je u 19 sati protiv Primorca koji u prvom kolu protiv Panioniosa slavio 12:4. Bivši europski prvaci u Rijeku su doputovali svježe nakon trijumfa na tradicionalnom Memorijalu "Zoran Gopčević" u Kotoru gdje su nanizala prvaka Jadrana (8:6), Cattaro (12:4) i Budvu (11:9), ali su oslabljeni izostankom trenera Ranka Perovića. Tvorac uspjeha Kotorana štrajka zbog neisplaćenih sedam plaća i momčad na Kantridi vodi pomoćni trener Vido Lompar.