Vodeni sportovi

Mladost i preko Francuza

Ana Legradi • subota, 09.10.2010.

Favorit Skupine G HAVK Mladost bez po muke je svladao francuski Marseille. Igrači Emila Nikolića nisu u bazenu Schönberg naišli na jači otpor Francuza, upisali su drugu pobjedu i stigli na korak od plasmana u skupine Eurolige.

MLADOST-MARSEILLE 12:7 (2 : 0, 4 : 2, 3 : 1, 3 : 4)

Berlin, 2. kolo drugog kvalifikacijskog turnira
Suci: Aleksander Galkin (RUS), Vlastimil Kratočvil (SVK)

MLADOST: Pavić, Perić , Vukičević, Letica 2, Petković, Živković 1, Udovičić 1, Brlečić, Karač, Muslim 2, Hinić, Buljubašić 2, Lončar 4. Trener: Emil Nikolić

MARSEILLE: Garsau, Tomašević, Kovačević, Vandermeulen, Tromler, Simon, Crousillat, Marzouki 2, Vernoux, Bodegas 3, Basić, Camarasa 2, Menucci. Trener: Peter Kovačević

Večerašnja utakmica je bila malo jači trening zagrebačkim Žapcima koje u sljedećem ujedno i posljednjem kolu turnira u Berlinu očekuje domaćin Spandau. Pretpostavka je kako našim vaterpolistima osim malobrojnih domaćih navijača na tribinama, u bazenu neće biti većih prijetnji.

Mladost je cijelu utakmicu protiv Marseillea nosila igru, kroz prve tri četvrtine s dva gola prednosti. Nakon 16 minuta igrači sa Save su otišli na zasluženi odmor rezultatom 6:2. Treća četvrtina nije donijela većih promjena, a u zadnjem dijelu opuštenost je rezultirala slavljem Francuza barem u jednoj četvrtini (4:3) za konačnih 7:12.

Večerašnjim porazom Marseille je završio svoj pokušaj da se okuša u Euroligi, zabilježio je i drugi poraz nakon jučerašnjeg od Spandaua (7:10). Sutra će zaigrati protiv Egera, a okršaj ne bi trebao donijeti preokret na dnu ljestvice.

Ova sezona je otvorena u znaku dovođenja pojačanja koje bi Mladosti trebalo donijeti trofej na razini Europe. Najtrofejniji hrvatski klub letvicu je podigao visoko, nadajmo se kako je zalet dovoljno dobar da se ona i preskoči.

Druga utakmica u skupini G je odigrana između Spandaua i mađarskog viceprvaka Egera. Spandau je pružio solidan otpor, ali premalo za više od časnog poraza od četiri gola razlike (5:9).