Vodeni sportovi

Mladost osigurala prvo mjesto i Euroligu

Matej Milanović • nedjelja, 10.10.2010.

Mladost je pobjedom protiv Spandaua u zadnjem kolu kvalifikacija izborila nastup u vaterpolskoj Euroligi i osigurala prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini...

SPANDAU 04 BERLIN - MLADOST ZAGREB 9:13 (1:2, 3:3, 2:4, 3:4)

Kvalifikacije za Euroligu, Berlin, skupina G, 3. kolo

Spandau: Čigir, Bukowski, Bolović, Naroska 1, Kuncz 2, Politze 1, Petrović 1, Miers 1, Schlotterbeck, Oeler 2, Eidner 1, Stamm, Kleine

Mladost: Pavić, Perić, Vukičević 2, Letica 1, Petković, Živković, Udovičić 4, Brlečić, Karač, Muslim 5, Hinić, Buljubašić 1, Lončar

Mladost je u zadnjem kolu protiv Spandaua trebala potvrditi ulazak u skupine Eurolige. Prvu četvrtinu dobili su Žapci s 2:1, no domaćini turnira nisu popustili te je na poluvremenu prednost gostiju još uvijek bila minimalna, 5:4. Utakmica je definitivno riješena u trećoj dionici, u kojoj su Zagrepčani uspjeli pobjeći na 9:6.

U zadnjoj četvrtini Mladost je uspjela dodatno povećati prednost i slaviti s konačnih 13:9. Najbolji su kod Žabaca bili Petar Muslim s pet i Vanja Udovičić s četiri zgoditka. Kod Spandaua su pak Tamas Kuncz i Moritz Oeler bili najbolji s po dva pogotka.

Ovom pobjedom je Mladost osigurala prvo mjesto u skupini i ulazak u ovogodišnju Euroligu. U posljednjem kolu skupine drugu je poziciju potvrdio Eger koji je s 11:8 nadigrao Marseille.