Split krenuo uvjerljivo, Alkaru drama

Ante Zovko • subota, 09.10.2010.

Veteranima pojačani Split s lakoćom je u 1. kolu A-1 lige slavio u Dubrovniku, a lijepu partiju pružio je povratnik Nikola Vujčić. Najveće iznenađenje priredio je Alkar pobjedom u Slavonskom Brodu, dok su u tri preostala susreta pobjede upisali domaćini.

Splićani su, pojačani Nikolom Vujčićem, u Dubrovniku opravdali ulogu favorita i slavili s uvjerljivih 71:91. Žuti su u potpunosti kontrolirali igru i rezultat. Iako su dopustili Dubrovčanima da se na poluvremenu približe na pet poena razlike, u drugom su dijelu ubacili u višu brzinu i s lakoćom riješili sve dvojbe.

Vujčić je za 34 minute ubacio 15 koševa i dodao sedam skokova i šest asistencija. Ivan Mimica je s 26 koševa bio najefikasniji, dok je drugi veteran, Srđan Subotić dodao 14 koševa. Među Dubrovčanima dvoznameknkasti su bili Perić s 19 i Karač sa 16 koševa.

Kvarner 2010. protiv Dubrave je upisao prve bodove rezultatom koji ne sugerira pravi odnos snaga u većem dijelu utakmice. Završilo je 84:69, ali su se Zagrepčani držali do posljednje četvrtine. Na početku iste Riječani su krenuli s velikom serijom i s 30:16 u zadnjih deset minuta slomili goste.

Kvarner je predvodio Rudolf Jugo s 19 koševa kojima je dodao pet skokova. S 15 koševa pridružili su mu se Brent Ragsdale i Josip Surina. Perspektivni Dario Šarić nije briljirao u svojem prvenstvenom debiju. Za 27 minuta ubacio je osam koševa uz šut 2/10. Najučinkovitiji gosti bili su Filip Bašljan s 15 i Matteo Juričić s 12 koševa.

U Bedekovčini Zabok je s lakoćom riješio prepreku zvanu Trogir. Ishod nije bio upitan tijekom cijelog susreta, a opuštanje domaćina u završnici Trogirani su iskoristili kako bi smanjili na konačnih 67:57.

Ante Krapić s 13 koševa i devet skokova bio je najefikasniji Zabočanin, dok su poen manje ubacili Krajačić i Kraljević. U redovima Trogirana najbolji su bili Blajić sa 16 koševa i Češković s njih 11.

Alkar se već u prvom kolu pobrinuo za iznenađenje u Slavonskom Brodu. Parirali su favoriziranoj Svjetlosti i u dramatičnoj završnici slavili 72:71. Nakon što su Sinjani vodili tijekom većeg dijela susreta, Andro Anzulović je u posljednjoj minuti pogodio tricu koja će se pokazati odlučujućom. Svjetlost se mogla vratiti s tri slobodna bacanja u posljednjim sekundama, ali dva je promašio Ljubo Šamadan pa su Sinjani proslavili minimalnu pobjedu.

Velika partija Jure Škifića, koji je ubacio 28 koševa, obilježila je pobjedu Borika protiv Darde 77:67. Iako su Zadrani u početku stekli osjetniju prednost, gosti su se strpljivo vraćali i na poluvrijeme otišli sa četiri poena zaostatka. Neizvjesnost je trajala do 35. minute, nakon čega su se domaći "odlijepili" i mirno osigurali pobjedu.

Škifić je svoju veliku večer zaokružio i s deset skokova i šest ukradenih lopti, dok je Čakarun dodao 11 koševa. S druge strane Zvonimir Ridl bio je prvi strijelac s 13 poena, a dvoznamenkasti su bili i Gamma i Swift s po 11 ubačaja.