Dobro gostujuće kolo

Ivana Strahija • nedjelja, 10.10.2010.

Od do sad odigranih utakmica šestog kola Premijer lige, njih šest, u čak četiri su slavili gosti. Posebno je vrijedna pobjeda bila Međimurcima, koji su tik pred put u Pulu ostali bez trenera.

Međimurje je vođeno pomoćnim trenerom Antonijom Anđelom u Puli protiv Arene došlo do četvrte pobjede u nizu. "Dogovorili smo se da igramo za bivšeg trenera Belka, kako bismo pokazali njegov dosadašnji rad. Pomogla je i obećana premija", rekao je nakon utakmice Anđel. Prvo poluvrijeme susreta u Puli proteklo je u znaku domaćih, a u drugom su parketom zagospodarili gosti. Ključne su bile obrane vratara Sladoljeva (19 obrana), kao i izuzetno dobro raspoloženi srednji vanjski Varga (11 golova).

U Buzetu je gostovao sastav iz Bjelovara, koji je na prvom poluvremenu imao +3 (14:17), što je do kraja utakmice povećao na +6. Najbolji domaći strijelac bio je Gašpar (8), a kod gostiju Jurjević (9). Poreč se ovim gostovanjem, i velikom pobjedom nad Siscijom, ispričao svojim navijačima za prošlo domaćinsko kolo, kad su rukometaši Poreča dopustili da ih Čakovčani pregaze.

Napeto je bilo u Rijeci gdje je gostovala Dubrava. Na kraju su oba boda otišla u Zagreb, a Dubrava se rezultatski značajnije uspjela od Zameta odvojiti tek z 55. minuti, kad odlazi na +3 (24:27). Zamet se ipak ne predaje i domaći 'grizu' sve do posljednje sekunde, no uspjeli su tek doći do minimalnog poraza. Šest je golova za Zamet dao Montarani, a sedam je za Dubravu postigao Kovačević.

Doma je izgubio i Medveščak, kojem su u goste stigli Varaždinci. Iako su gosti iscrpljeni neimaštinom, koja je zahvatila sve varaždinske klubove, u Zagrebu su uspjeli doći do uvjerljivih +8. Junak gostujuće pobjede bio je Gotal sa sedam golova, dok je kod domaćih najviše postigao Šijak (5).

Izuzetno pak je visoku domaću pobjedu upisala Gorica, koja je nad Moslavinom slavila s +20. Gosti iz Kutine kao da nisu bili sigurni zbog čega su došli u Veliku Goricu, pa nakon inicijalnog gola Barića prepuštaju domaćima seriju od pet golova (5:1). Jednaku seriju dopuštaju i nakon svog četrvtog pogotka (11:4) i jasno je bilo da će se samo nastaviti u istom tonu. Od 53. minute i gola Mamića za 31:20 Moslavina više nije postigla ni jedan gol.