Prvih pet unutar tri boda

Damir Žbulj • ponedjeljak, 11.10.2010.

Nakon odigranog 10. kola 3. HNL – Istok i poraza vodećih momčadi situacija na vrhu se dodatno zakomplicirala, a razlika između prve i pete momčadi prvenstva samo je tri boda…

Niz nogometaša Otoka od četiri uzastopne pobjede završio je domaćim porazom od Belišća, a gostujuća momčad se ovim uspjehom primaknula na samo tri boda zaostatka od vrha prvenstvene ljestvice. Uzbudljivu utakmicu vidjeli su gledatelji u Otoku, a posebno zanimljivo bilo je u posljednjih 15-ak minuta. Mreže su mirovale do 75. minute kada Petar Vurdelja postiže pogodak i Belišće dovodi u vodstvo. Samo osam minuta kasnije odlučujući pogodak, a svoj drugi na utakmici, postiže Vurdelja te tako donosi važna tri boda svojoj ekipi. U posljednjoj minuti susreta Kuzmanović postiže počasni pogodak za Otok, ali za još jedan, koji bi donio eventualni bod domaćima, nije više bilo vremena.

Bjelovar je pobjedom protiv Graničara na svom travnjaku iskoristio posrtaj Otočana i uhvatio priključak na vrhu ljestvice. Poveli su već u 16. minuti susreta preko Pavlekovića. Gosti su do izjednačenja stigli u 28. minuti, a strijelac je bio Pejaković. Samo tri minute kasnije Bjelovar ponovno vodi. Krunoslav Pečar postiže pogodak za 2:1 i tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku bez golova do 80. minute kada Pavleković, svojim drugim zgoditkom, diže prednost domaćih na dva razlike. Graničar jedino uspijeva preko Galovića smanjiti rezultat na 3:2 u posljednjoj minuti susreta.

Mladost iz Cernika marljivo skuplja bodove. Ovo kolo pobijedili su Križevce u gostima i tako se popeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice. U utakmici u kojoj su podijeljena dva crvene kartona bolje su se snašli gostujući igrači te su slavili s 1:2. Poveli su već u osmoj minuti preko Vlaovića, a tim rezultatom se i odlazi na odmor. U nastavku, nakon samo pet minuta igre, Pavelić povisuje prednost gostiju na 0:2. Nadu domaćim igračima u preokret donosi igrač Mladosti Milan Kulić koji u 58. minuti, zbog udaranja protivničkog igrača, dobiva crveni karton. Međutim, brojčana prednost domaćih trajala je samo do 75. minute. Korenika zbog grube igre dobiva crveni karton i tako smanjuje šanse svojoj momčadi da bi mogla do pozitivnog rezultata. Pet minuta prije kraja susreta Bukal iz najstrože kazne uspijeva smanjiti na 1:2, ali rezultat se do kraja susreta ipak nije više mijenjao.

Slavija iz Pleternice je, nakon pet utakmica bez poraza, ostala bez bodova na gostovanju u Ludbregu kod Podravine. Početni rezultat na semaforu nije se mijenjao sve do 89. minute utakmice kada Mladen Vađunec postiže pogodak za domaće i tako Podravini donosi četvrtu pobjedu u sezoni. Slobodnica je svom terenu minimalno poražena od Lipika, a jedini pogodak na susretu djelo je Milašinovića u 23. minuti dvoboja.

Nedelišće je 'razbilo' goste iz Našica s 5:0, a svi golovi pali su u prvih 45. minuta dvoboja. Loše za goste je krenulo već u sedmoj minuti utakmice kada Michel Simon postiže prvi pogodak za Nedelišće. Već u 16. minuti Jagec povisuje rezultat na 2:0. Samo tri minute kasnije Saša Treska postiže svoj prvi pogodak na susretu i diže prednost domaćih na 3:0. Trener gostiju Tihomir Češnik izgubio je živce u 25. minuti kada je zbog nesportskog ponašanja i vrijeđanja te gađanja loptom glavnog suca utakmice udaljen s klupe. Saša Treska svoj drugi pogodak postiže u 36. minuti, a za konačnih 5:0 strijelac je Darijan Treska u 42. minuti utakmice.

Mladost iz Preloga rutinski je dobilo goste iz Slatine. Već u četvrtoj minuti poveli su preko Bukala. Na odmor se odlazi minimalnim vodstvom domaćih, a nakon samo tri minute nastavka, Ružman postiže drugi pogodak za Mladost i postavlja rezultat na konačnih 2:0.

Derbi začelja igrao se u Đakovu gdje je Croatia minimalno slavila protiv Osječke Olimpije. Domaćima je pomogao igrač Olimpije Bubalo koji je u 42. minuti susreta, zbog druge javne opomene, morao ranije napustiti travnjak. Croatija je brojčanu prednost iskoristila u 51. minuti preko Danijela Petrića i tako stigla do svoje druge prvenstvene pobjede. Koprivnica je i dalje bez neodlučenog rezultata, a do nove pobjede stigli su na domaćem terenu protiv Đakova. Matijašec u 27. minuti domaće dovodi u vodstvo i tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku, već nakon četiri minute igre, na 2:0 povisuje Jambrušić. Jedini gol za goste postiže Švađumović, pet minuta prije kraja utakmice.