Cedevita nastavlja pobjednički

Edvard Burić • utorak, 12.10.2010.

Cedevita je pobjedom nastavila svoj put u NLB ligi. Slavili su na gostovanju u Sloveniji pobijedivši domaću Krku. Uz potpunu kontrolu utakmice i stalnu prednost upisali su pobjedu 81:77...

Košarkaši Cedevite iz utakmice u utakmicu dokazuju da su odlična momčad željna dokazivanja i uspjeha. Gostujućom pobjedom nad Krkom dokazali su kvalitetu i poslali jasnu poruku o svojim ambicijama ove sezone. Kontrolirali su utakmicu i osim početnih 2:0 Krka niti jednog trenutka nije bila u rezultatskom plusu.

Krka je povela 2:0 košem Paviča, ali odmah je odgovorio Vedran Vukušić. Trica za prvo vodstvo Cedevite (3:2). Hrvatski predstavnik je preuzeo kontrolu nad utakmicom, Troha postiže drugu Cedevitinu tricu za 8:3 te tako daje do znanja domaćem sastavu da mu neće biti lako i da će jako teško do bodova u ovoj utakmici.

Cedevita je kontrolirala rezultat čitavu četvrtinu, koševima Vukušića (10:18) i Baždarića (12:20) prednost se penjala na osam, domaći su smanjivali, a prvih deset minuta je završava 26:18 za našeg predstavnika.

Drugu četvrtinu otvara odlični Corsley Edwards svojim desetim košem (18:28), Baždarić tricom diže na najvećih +11 (31:20), a onda se domaći bude i košem Zorana Dragiča smanjuju na 26:31. Strateg Cedevite Aleksandar Petrović prisiljen je uzeti minutu odmora kada Krka s linije slobodnih bacanja smanjuje na 28:31.

Niti to nije smirilo domaće koji nastavljaju kvalitetno igrati. Košem Simona Petrova rezultat je 30:31. Cedevita ipak dodaje gas i košem uz dodatno (realizirano) slobodno bacanje Drapera opet bježi (32:40). Poluvrijeme završava 50:44 za Cedevitu.

Treći dio Cedevita vodi, ali Krka se ne predaje i stalno prijeti. Košem Ikonića rezultat je 51:54, ali onda opet Cedevita bježi. Dontaye Draper zabija s linije slobodnih bacanja - 61:51 za Cedevitu. U posljednju četvrtinu se ulazi s rezultatom 67:58 za Cedevitu.

Napetosti više nije bilo. Cedevita je odradila posao, rutinski kontrolirala utakmicu i na kraju zasluženo slavila. Gosti su najbliže bili na 74:77 i 77:79 (košem Ikonića), ali košarkaši Cedevite su bili koncentrirani, pokazali kvalitetu i doveli utakmicu do kraja upisavši pobjedu 81:77.

Cedevitu su do pobjede vodili Edwards (16 koševa i četiri skoka), Draper (15 koševa, devet skokova i pet asistencija) i Vukušić (12 koševa i osam skokova). Krku je predvodio Smiljan Pavič s 21 košem i četiri skoka.

Cedevita će u nastavku sezone u sklopu trećeg kola NLB lige ugostiti Cibonu. Derbi u Sutinskim vrelima na rasporedu je već u petak. Očekuje se puna dvorana i zanimljiva utakmica u kojoj Ciboni sasvim sigurno neće biti lako.