Prvi poraz Raštana

Vedran Babić • četvrtak, 14.10.2010.

Deseto prvenstveno kolo 3. HNL - Jug donijelo je prvi poraz lidera Raštana i to u Pločama. Taj rezultat sigurno je oduševio Velebit i Omiš, koji su se pobjedama primaknuli vodećoj momčadi na četiri boda zaostatka.

Jadran LP nastavio je sa stopostotnim učinkom kod kuće. I u petoj utakmici upisao je pobjedu i to protiv lidera Raštana. Bilo je 2:1 pa je Jadranova ukupna gol razlika u domaćim utakmicama sada 14:4. Već poslije 15 minuta bilo je 2:0 za domaćina pogocima Krstičevića i Karamatića, a poslije točno pola sata igre Veršić je smanjio na 2:1. Ipak, do kraja utakmice gosti nisu uspjeli spriječiti prvi ovosezonski poraz.

Sedam bodova prednosti u odnosu na konkurente, iz perspektive Raštana naravno, pretvorilo se u četiri. Razlog tome su pobjede Velebita i Omiša. Velebit je zahvaljujući hat-tricku Leonarda Barnjaka s 4:0 pregazio Zmaj iz Blata i također upisao petu domaću pobjedu iz isto toliko utakmica (gol razlika impresivnih 19:2) dok je Omiš također kod kuće s minimalnih 1:0 nadvisio Mladost, a strijelac je bio Plešnar početkom nastavka. Omišanima je to četvrta uzastopna pobjeda, a ni oni još uvijek ne znaju za poraz na svom terenu (pet pobjeda i remi).

U potpuno suprotnoj formi od Omiša je Primorac 1929. On je kod kuće protiv Neretvanca doživio težak poraz, četvrti uzastopni (3:0). Brečić je načeo Stobrečane poslije 30 minuta igre, a Jerković je u nastavku s dva gola potvrdio pobjedu Opuzenaca i proboj na visoko četvrto mjesto ljestvice, gdje je do ovog kola obitavao upravo Primorac 1929.

U dvoboju momčadi iz srednjeg doma poretka Hrvace su s 4:0 nadigrale Jadran (KS). Zahvaljujući uraganskom početku i vodstvu od 3:0 već do 22. minute (Botica, Majić, Matas), mogli su mirno privesti utakmicu kraju. Konačnih 4:0 postavio je Nešić u 52. minuti.

Jedini remi kola odigran je u Metkoviću gdje je Neretva u 90. minuti izjednačila protiv biogradskog Primorca, a u derbiju začelja Konavljanin je s 2:0 bio bolji od Zagore. Strijelci su bili Marijanović (33.) i Grbešić (64.).

GOŠK je s 1:0 porazio Uskok golom Alauza nakon što su gosti od 14. minute morali igrati s igračem manje zbog isključenja Zagorca, a Zmaj iz Makarske je na svom terenu s 3:0 svladao Dinaru. Gojak i Burić su u 52. odnosno 53. minuti šokirali goste, a pečat pobjedi udario je Bagarić u 71.