Olimpiji derbi u zadnjim sekundama

Ante Zovko • petak, 15.10.2010.

Slovenski derbi na početku trećeg kola NLB lige obilježio je preokret u posljednjim sekundama. Union Olimpija u završnici je slomila prvaka Krku u svojem Tivoliju, a junak je postao Sašo Ožbolt.

Za ovu priliku Olimpija se se vratila u staru dvoranu Tivoli i u slovenskom se derbiju osvetila prvaku Krki zbog preotimanja naslova i pobjede u Superkupu prošlog mjeseca u Mariboru. Pobjeda 60:59 još je slađa kad se zna da su gosti iz Novog Mesta vodili većim dijelom susreta.

Uglavnom izjednačenu utakmicu kontrolirala je Krka koja je, nakon što je izgubila prvu četvrtinu dobrim rotacijama koristila "tanku" Olimpijinu klupu te održavala prednost sve do završnice.

Međutim, sve se preokrenulo u posljednjoj minuti. Susret je presudio prekršaj Gorana Ikonića na Saši Ožboltu pri pokušaju za tricu. Ožbolt je pri rezultatu 57:59 pogodio sva tri slobodna bacanja te omogućio preokret i veliko slavlje slovenskog doprvaka.

Najučinkovitiji Zmajček bio je Ožbolt sa 17 koševa, Ilievski je dodao 13 uz četiri asistencije, a Jagodnik 11. Damir Markota ubacio je sedam koševa uz tri skoka i jednu asistenciju. Igrači Krke poene su raspodijelili pa nitko nije bio dvoznamenkast. Najbolji strijelci bili su Ikonić i Pavič s po devet koševa.

Oba slovenska kluba u sljedećem će kolu igrati protiv hrvatskih predstavnika. Krka u Novom Mestu 23. listopada dočekuje Zagreb, dok će Olimpija dan kasnije na noge Ciboni, nakon što obje momčadi odigraju prve euroligaške minute.