1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2010, 15:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), DIego Žudetić (Pula), Robi Kezele (Rijeka)

Borna Rupnik • subota, 16.10.2010.

Varaždin je u Zagrebu upisao nova tri prvenstvena boda, zahvaljujući Filipu Škvorcu, koji je ušao s klupe i dva puta pogodio za pobjedonosni preokret...

Nakon reprezentativne stanke Lokomotiva je s novim trenerom na klupi, Ljupkom Petrovićem, krenula po prekid crnog niza i bijeg iz opasne zone, a s druge strane maksimirskog terena pred uobičajeno slabo popunjenim tribinama stajali su igrači Varaždina, ohrabreni dobrim igrama iz uvodnog dijela prvenstva, ali i zabrinuti zbog praznih džepova.

Petrović u svom debiju nije mogao računati na više svojih igrača poput Bagarića, Antolića ili Havojića, a prije susreta ostao je i bez vratara Picaka i mladog Mlinara, dok je Samir Toplak imao nešto manje problema, poput izostanaka ozlijeđenih Glavine, Tkalčića i Muslija te suspendiranog Sušca, a nije htio riskirati ni s Glavicom.

Uzrujani Toplak

U 11. minuti utakmice jedna je lopta na sredini igrališta završila u autu, sudac ju je dodijelio Lokomotivi, a Samir Toplak tako je burno reagirao da ga je sudac Ivo Krečak zamalo poslao na tribinu.

U tako prošaranim sastavima prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u prilično mlakoj i nezanimljivoj igri, u kojoj su se uglavnom isticali kapetani - aktivni Josip Brezovec te "prisilni" stoper Željko Sopić, no potom je na scenu stupio Nino Bule.

U 22. minuti iz pomoć Tomislava Martinca našao se usred varaždinskog šesnaesterca, prevario svog čuvara i uz mali dodir matirao Denisa Krkleca za vodstvo Lokomotive 1:0. Bio mu je to četvrti prvenstveni pogodak.

Bule je još jednu priliku imao u protunapadu samo nekoliko minuta poslije, ali je pucao previsoko. Tek tada se probudio Varaždin: prvo Mario Sačer u izglednoj situaciji nije pronašao nekog od svojih suigrača, potom su pucali Mario Brlečić u blok i Karlo Šimek u Romea Mitrovića, ali pritisak gostiju, koji je potrajao sve do odmora, nije urodio plodom.

Varaždinci su u nastavak po izjednačenje krenuli s dvojicom novih igrača, Nikolom Šafarićem i Filipom Škvorcom, a potonji se pokazao pravim potezom Samira Toplaka. Naime, nakon što su Lokosi propustili realizirati protunapad "tri-na-dva" početkom drugog poluvremena, Škvorc je u 61. minuti u nedostatku boljih rješenja pucao, izvan kaznenog prostora i - pogodio mrežu Romea Mitrovića.

Krenuo je potom Varaždin i po drugi pogodak, a u 67. minuti pojavio se do tada potpuno neprimjetni Davor Vugrinec i pogodio - vratnicu. Samo nekoliko minuta poslije stopostotnu priliku Varaždina osujetio je Mitrović, a Sačer se nije proslavio ni u 74. minuti, kada je mogao reagirati znatno jednostavnije i učinkovitije.

No, preokret je u 78. minuti donio opet Filip Škvorc, nakon odbijenog udarca Vugrinca i tako se prometnuo u pravog junaka susreta. Da Mario Sačer nije imao svoj dan potvrdio je desetak minuta prije kraja, kada neometan nije zabio sa samo nekoliko metara.

Uslijedili su posljednji, očajnički pokušaji Lokomotive, koji nisu bili posebno dobri i nisu donijeli rezultata. Tako su Varaždinci mogli kući pjevajući, a Lokomotivi i Ljupku Petroviću preostaje pripremati recept za popravak dojma i plasmana na tablici.