Vodeni sportovi

Loš početak Jadrana

Tea Lokas • subota, 16.10.2010.

U prvom kolu Jadranske vaterpolo lige Budva je zabilježila prvu pobjedu, i to protiv splitskog Jadrana. U domaćem bazenu, Budva je otvorila sezonu solidnom pobjedom od pet razlike...

Budva - Jadran Split 13:8 (4:1, 3:2, 2:2, 4:3)

1. kolo JVL
Budva, Bazen ŠRC Budva

Budva: Lazović, Petković 2, Bašić, Danilović 3, Ljubanović 1, Tičić, Pejaković 1, Vukmirović 1, Vukčević 2, Radumović 1, Miković, Jokić 2, Boyo, Kovačević. Trener: Krivokapić.

Jadran: Kačić, Lisica, Vukić 1, Vlaić, Wigo D. 1, Gluhaić 1, Wigo J. 2, Vuleta, Brnas, Letica 3, Banovac, Visković, Koljanin, Divković. Trener: Zajmović

Igrač više: Budva 3/6, Jadran 6/8
Peterci: Budva 1/1, Jadran 0
Suci: D. Adžić i Savinović

Domaćini su situaciju okrenuli u svoju korist već u prvih osam minuta, ostvarivši prednost od 4:1. Do kraja prvog poluvremena bilo je 7:3.

Splitski je klub mogao parirati Budvi samo u trećem dijelu, no prijašnja prednost i točka na i stavljena u posljednjoj dionici utakmice bili su dovoljni Crnogorcima da okončaju ovaj dvoboj u svoju korist i upišu prvu ligašku pobjedu ove sezone.

Letica (Jadran) i Danilović (Budva) ostali su upisani kao najbolji strijelci u susretu, svaki s po tri pogotka za svoju momčad.