Borna Rupnik • nedjelja, 17.10.2010.

Nakon što se Milan u subotu domogao vrha poretka talijanskog prvenstva, u nedjelju mu se na istom broju bodova pridružio prvi susjed, prvak Inter, zahvaljujući pobjedi u Cagliariju...

Talijani igraju sedmo kolo nacionalnog prvenstva, a nedjeljni su program otvorili Cagliari i Inter. Jedini pogodak na susretu, pokazalo se, bio je djelo Samuela Eto'oa u 39. minuti, nakon rijetkih prilika u prvom dijelu. Kamerunac je na rubu šesnaesterca prevario svog braniča i matirao Michaela Agazzija.

Najbolju priliku za poravnanje Cagliari je imao u 75. minuti, kada je Andrea Lazzari pogodio vratnicu, prije toga je u nekoliko navrata dobro reagirao Julio Cesar, dok je Alessandro Matri u završnici iz blizine pucao preko gola. U međuvremenu su šanse za povećanje vodstva propustili Eto'o i Dejan Stanković.

Prekid

Utakmica Cagliarija i Intera nakratko je prekinuta pri samom početku zbog rasističkog vrijeđanja kamerunskog napadača Samuela Eto'oa. Navijačima je poslano upozorenje da će dvoboj biti definitivno prekinut ukoliko se to nastavi te je nakon tri minute igra nastavljena.

Najuvjerljivija pobjeda dana pripala je Juventusu. Torinska Stara dama s četiri je gola u mreži ispratila Lecce, a strijelci su bili Alberto Aquilani, igrač posuđen iz Liverpoola, Brazilac Felipe Melo te Fabio Quagliarella u prvom poluvremenu, dok je konačnih 4:0 desetak minuta prije kraja postavio Alessandro del Piero.

Isti broj pogodaka Palermo je zabio Bologni, zahvaljujući Javieru Pastoreu, Mauriciju Pinilli te Slovencima Arminu Bačinoviću i Josipu Iličiću, dok je počasni gol za goste postigao Marco di Vaio.

Napoli se remijem kod Catanije nije uspio pridružiti milanskim velikanima na vrhu, premda je od 39. minute vodio golom Edinsona Cavanija. Bod domaćinima osigurao je Alejandro Gomez, a Paolo Cannavaro pri samom kraju je dobio crveni karton.

Loš start Fiorentine nastavio se u Genovi, na gostovanju kod Sampdorije, i to na vrlo bolan način po ekipu Siniše Mihajlovića. Za prednost Viola pogodio je Marco Marchionni nakon samo šest minuta igre, da bi u 81. i 82. minuti sve njihove nade ugasili Reto Ziegler i Antonio Cassano.

Udinese je pobjegao s dna slavljem u Bresciji, za koje je zaslužan Bernardo Corradi, a Cesena i Parma odigrali su 1:1. Novi prvoligaš poveo je preko Erjona Bogdanija, a izjednačio je već u 28. minuti Christian Zaccardo i rezultat se više nije mijenjao. Igor Budan nije kandidirao za sastav.