Belišće u naletu, Otok posustaje

Damir Žbulj • ponedjeljak, 18.10.2010.

Odigrano je 11. kolo 3. HNL – Istok, a u devet susreta nije bilo neodlučenog rezultata. Otok je drugim uzastopnim porazom izgubio korak s vodećima dok se Belišće trećom pobjedom u nizu približilo vrhu ljestvice.

Nogometaši Belišća lagano su se obračunali s gostima iz Slobodnice te su tako nastavili svoj odličan niz pobjeda. Perošević i Skelac strijelci su u prvom dijelu dok u nastavku susreta još jedan pogodak za Belišće postiže Ivica Val te tako postavlja rezultat na konačnih 3:0. Otok je svoj treći prvenstveni poraz doživio u Đakovu. U čvrstoj i izjednačenoj utakmici na prvi pogodak se čekalo do posljednje minute prvog poluvremena. Vladimir Vukosavljević postiže pogodak za minimalno vodstvo domaćih, a tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom dijelu mreže su mirovale sve do sedam minuta prije kraja utakmice kada Švađumović zabija za 2:0 te tako rješava pitanje pobjednika.

Mladost iz Cernika je do svoje treće uzastopne pobjede stigla protiv Nedelišća na domaćem terenu, a slavili su s uvjerljivih 4:1. Već u prvoj minuti Pavelić domaću momčad dovodi u vodstvo, a u 23. minuti iz kaznenog udarca isti igrač povisuje na 2:0. Matej Vlaović do poluvremena uspijeva povisiti rezultat na 3:0. Domaći su u nastavku lagano kontrolirali utakmicu, a pet minuta prije kraja Pavelić postiže i svoj treći pogodak na utakmici. Počasni pogodak za goste postiže Treska u posljednjoj minuti susreta.

Identičnim rezultatom se Slavija iz Pleternice protiv Koprivnice vratila u pobjednički ritam. Poveli su gosti u 31. minuti dvoboja golom Jambrušića, ali do poluvremena domaći uspijevaju preokrenuti rezultat pogocima Žafaranića i Jakovljevića. U drugom dijelu Jakovljević u 55. minuti postiže svoj drugi pogodak na susretu i povisuje rezultat na 3:1, a za konačnih 4:1 strijelac je Vukoja u 72. minuti utakmice.

Slatina je minimalno uspjela poraziti Križevce, a pobjedonosni pogodak djelo je Vinkovića u 31. minuti prvog dijela. Domaći su u 80. minuti ostali bez isključenog Gudelja, ali gosti nisu uspjeli do kraja susreta realizirati brojčanu prednost. Graničar je u Županji ugostio Podravinu, a gosti su slavili s 1:2. Podravinu u vodstvo dovodi Kosir u 20. minuti susreta i tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku nije bilo pogodaka sve do posljednjih sedam minuta kada domaći uspijevaju izjednačiti rezultat preko Pejakovića. Međutim, do podjele bodova nije došlo jer Kosir svojim drugim pogotkom na susretu, u posljednjoj minuti utakmice, donosi pobjedu gostima.

NAŠK je na svom terenu došao do minimalne pobjede protiv đakovačke Croatije. Tomislav Tomaš odlučio je pobjednika u 40. minuti prvog dijela zabivši jedini pogodak na susretu. Osječka Olimpija, posljednje plasirana momčad, na svom terenu minimalno je poražena od lidera prvenstva. Bjelovar je slavio s 0:1, a jedini pogodak na utakmici djelo je Pavlekovića u 38. minuti utakmice. Lipik je do svoje druge uzastopne pobjede došao protiv Mladosti iz Preloga, a slavili su s uvjerljivih 3:0.