Derbi pripao Raštanama

Vedran Babić • utorak, 19.10.2010.

Iza nas je i 11. kolo 3. HNL - Jug. U derbiju kola Raštane su se lakoćom obračunale s Velebitom i tako se ponovo odlijepili na komfornijih šest bodova ispred ostatka konkurencije. S obzirom na poraze Velebita, ali i Omiša, na drugo mjesto se popeo Neretvanac, a Uskok i Zagora nakratko su pobjegli sa začelja ljestvice. Inače, u devet utakmica domaćini su ubilježili čak osam pobjeda, a gosti samo jednu.

Prvi ovosezonski poraz doživljen u prošlom kolu u Pločama nije previše omeo nogometaše Raštana na putu do naslova. Oni su u derbi utakmici 11. kola s čistih 3:0 porazili Velebit, koji je sada s druge pozicije pao na četvrtu. Domaćin je poveo u najboljem mogućem trenutku - krajem prvog dijela (Batur), a na potvrdu pobjede čekalo se do posljednjih 15 minuta kada su Burčul, a nešto kasnije i Srzentić, postavili konačnih 3:0.

Praznih ruku na gostovanju ostao je i do ovog kola trećeplasirani Omiš, koji je s 4:0 pregažen u Biogradu kod Primorca. Već u 13. minuti gosti su ostali bez trenera Šušnjare koji je zaradio isključenje zbog konstantnih prigovora, a u 32. Paunović je zabio za vodstvo Primorca. Početkom nastavka Anić povisuje na 2:0, a do kraja utakmice još je Batista zabio dvaput i tako na nemilosrdan način prekinuo niz Omiša od četiri pobjede.

Najsretniji zbog poraza Velebita i Omiša bit će Neretvanac, koji se pobjedom nad Zmajem iz Makarske (1:0) probio do druge pozicije sa šest bodova manje od Raštana i jednim više od spomenutog dvojca. Brečić je bio strijelac pobjedonosnog pogotka u 55. minuti.

Nakon odličnog starta te u jednom trenutku druge pozicije koju su držali, nogometaši stobrečkog Primorca 1929 upali su u veliku krizu te su u Kaštel Sućurcu doživjeli i peti uzastopni poraz. Rezultat je bio 2:0, a strijelci krajem prvog i krajem drugog dijela bili su Gavranić, odnosno Lipotić.

Pobjedu od 4:0 ostvarila je i Dinara protiv Neretve. Svi pogoci pali su u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Ercegović, Medaković, Jurić i Ercegovac. Zagora je prekinula niz od šest utakmica bez pobjede savladavši Jadran LP 3:0. Dva gola dao je Povijač, a jedan Menđušić.

Zagora se tako makla s posljednje pozicije i prepustila je Mladosti iz Prološca, jedinoj domaćoj momčadi koja u ovom kolu nije stigla do pobjede. U malom derbiju začelja slavio je Konavljanin 1:0 pogotkom Grbešića s bijele točke.

Uskok je s 2:0 "skinuo" petoplasirane Hrvace uz golove Baraća i Grbeše dok je Zmaj iz Blata u najefikasnijoj utakmici kola s 4:2 nadvisio dubrovački GOŠK iako je poslije samo deset minuta gubio 2:1. Vođa preokreta bio je dvostruki strijelac Radičević.