Ostali sportovi

Kinezi četvrti put uzastopce

Maja Giljanović • petak, 22.10.2010.

Četvrti put uzastopce Kinezi su ekipni svjetski prvaci, Lu Bo, Feng Zhe, Zhang Chenglong, Chen Yibing, Teng Haibin i Yan Mingyong u Rotterdamu su osvojili zlatnu medalju ispred olimpijskih vicepobjednika i svjetskih viceprvaka i u Stuttgartu prije tri godine Japanaca na drugom mjestu i drugi put zaredom brončanih Nijemaca.

Treći put na posljednja tri velika natjecanja Japanci su morali stisnuti ruku Kinezima. Olimpijski pobjednici u Pekingu 2008. i svjetski prvaci prije tri godine u Sttutgartu i u Rotterdamu su pokazali najviše i četvrti put uzastopce na svjetskim prvenstvima osvojili ekipnu titulu.

Lu Bo, Feng Zhe, Zhang Chenglong, Chen Yibing, Teng Haibin i Yan Mingyong skupili su ukupno 274,997 bodova i slavili ispred olimpijskih vicepobjednika i viceprvaka svijeta predvođenih svjetskim prvakom u višeboju iz Londona prošle godine Koheijem Uchimurom.

Uchimura i Tatsuki Nakashima, Koji Uematsu, Kenya Kobayashi, Kazuhito Tanaka i Koji Yamamuro su osvojili 273,769 bodova i obranili srebro iz Stuttgarta ispred i drugi put uzastopce brončanih Nijemaca koji su u sastavu Philipp Boy, Fabian Hambüchen, Thomas Taranu, Jevgenij Spiridonov, Sebastian Krimmer i Matthias Fahrig skupili 271,252 bodova.

Brončani na Olimpijskih igrama Amerikanci ostali su bez podija na četvrtom mjestu, Francuzi su presretni petim mjestom (najviši im je ovo plasman od 2001.) tim više što su u ponedjeljak zbog teške ozljede u kvalifikacijama ostali bez Benoita Caranobea, a Rusi su tek šesti.