Vodeni sportovi

Jednosmjerna ulica u prvom kolu

Maja Giljanović • petak, 22.10.2010.

Prvo kolo kvalifikacija za završnicu Kupa koje se od petka do nedjelje igraju u Dubrovniku i Zagrebu proteklo je bez iznenađenja. U Gružu su pobjedama startali Jug protiv Jadrana i Mornar protiv Šibenika, a na Savi Mladost protiv POŠK-a i Primorje protiv Medveščaka.

U Dubrovniku i Zagrebu je odigrano prvo kolo kvalifikacija za plasman na završnicu Kupa i prošlo je prema prognozama, favoriti su startali laganim pobjedama.

Četverostruki branitelj naslova uzastopce Jug je samo u prvoj četvrtini postigao golova koliko je Jadran dao na cijeloj utakmici. Splićani u čijim su se redovima u strijelce upisali Koljanin (2) i Banovac nakon prve su četvrtine gubili 0:3, na poluvremenu su jugaši vodili 8:1, a na koncu su predvođeni peterostrukim strijelcem Sandrom Suknom slavili 14:3.

U drugoj utakmici skupine u Gružu Mornar je bio bolji od Šibenika. Igrače Joška Krekovića predvodio je četverostruki strijelac Jere Marinić-Kragić, a pobjedu od 11:8 Splićanima je u prvom redu donijela odlična igra s igračem više (7/10).

Najprecizniji u trijumfu Mladosti protiv POŠK-a (15:9) bio je trostruki strijelac Antonio Petković (Muslim, Buljubašić, Živković i Vukičević su postigli po dva gola), a u drugoj utakmici zagrebačke skupine Primorje je protiv Medveščaka slavilo 13:9.

Osma je ovo pobjeda riječkog kuba uzastopce nakon šest u kvalifikacijama Euroligu (Oradea, Montpellier, Szeged, Košice, Primorac, Panionios) i slavlja protiv Mornara (11:6) na otvaranju Jadranske lige.

U drugom kolu u Dubrovniku igraju Jug - Mornar i Šibenik - Jadran, a u Zagrebu Mladost - Primorje i Medveščak - POŠK.