Vodeni sportovi

U polufinalu i Jadran i Primorje

Maja Giljanović • nedjelja, 24.10.2010.

Splitski derbi u Dubrovniku u trećem kolu kvalifikacija za plasman na završnicu Kupa pripao je Jadranu. Jadranaši su se oporavili od teškog poraza od Juga u prvom kolu i nakon jučerašnje pobjede protiv Šibenika slavili i protiv Mornara. Iz zagrebačke skupine u polufinale Kupa su se uz Mladost plasirali i vaterpolisti Primorja.

Uzbudljivu utakmicu su u trećem kolu kvalifikacija za plasman u polufinale Kupa u Dubrovniku odigrali Jadran i Mornar, a bolji u splitskom derbiju na koncu su za nijansu bili jadranaši.

Igrači Mirsada Zajmovića zaboravili su na potop u prvom kolu protiv Juga (3:14) i nakon 15:12 protiv Šibenika pobijedili i mornarevce koji su bolje otvorili turnir samo da bi nakon 11:8 protiv Šibenčana izgubili dvije uzastopce i ostali bez završnice.

Od Juga su igrači Joška Krekovića izgubili 6:12, a od Jadrana 8:9. Prva četvrtina završila je neriješeno (2:2), a u drugoj su jadranaši predvođeni dvostrukim strijelcima Milom Smodlakom, Dracom Wigom i Slavkom Leticom preuzeli inicijativu i na odmoru vodili 5:4.

U trećoj četvrtini su se odvojili na 8:6, a u četvrtoj se obranili. Mornar ju je dobio 2:1, ali Neno Kačić, 25-godišnjak na golu Jadrana ljetos pristigao upravo iz Mornara, izdržao je do kraja.

Protivnik Jadrana u polufinalu 11. prosinca bit će prvoplasirana ekipa iz Skupine B, a nakon pobjeda protiv POŠK-a i Primorja Mladost je izgledna oklada.

Drugi polufinalni par čine pobjednik Skupine A Jug i drugoplasirana ekipa iz Zagreba, a pred utakmicu između Mladosti i Medveščaka drugu poziciju drži Primorje koje je potopilo POŠK (20:12).